Obozy 2019

Obozy 2019

Obozy niejedno mają imię. Na pewno jest to pewna forma wypoczynku, która ma charakter zorganizowany. No i dotyczy to osób najmłodszych, czyli dzieci. A jednak nie zawsze jedzie się na kolonie tylko po wypoczynek. Dlatego kolonie można podzielić na dwa rodzaje: wypoczynkowe i zdrowotne.

Obozy na Mazurach mają charakter przede wszystkim rekreacyjny. Oczywiście przyświecają temu pedagogiczne idee, dzieci uczą się przecież samodzielności. Lecz chodzi głównie o to, aby maluch wypoczął od codzienności, aby zanurzył się w rozrywce, nacieszył zabawą. Organizowane są więc wycieczki, konkursy artystyczne i sportowe, gry. Słowem kolonie, lato, słońce, radość, swoboda i zabawa. Dzieci to uwielbiają.


Więcej filmówZ kolei kolonie zdrowotne, jak sama nazwa wskazuje, mają też na celu podreperowanie zdrowia. Chodzi też o zmianę klimatu. Na przykład dzieci z chorobami układu oddechowego powinny jechać na nadmorskie kolonie, aby nasycić swój organizm. Jod jest bowiem substancją niezwykle życiodajną i nad morzem jej nie brakuje.

Obóz żeglarski na Mazurach

Jeśli jesteś miłośnikiem obozów, możesz zaplanować sobie z paczką znajomych obóz pod względem zainteresowań. Na przykład możecie pojechać na obóz żeglarski na Mazury. Jest to obóz, który trwa 14 dni dla młodzieży pełnoletniej. W trakcie takiego obozu żeglarskiego, można zdobyć wiedzę na temat żeglowania. Również odwiedzić wszystkie porty na Mazurach oraz można uczestniczyć w szkoleniu żeglarskim. Szkolenie to kończy się egzaminem na patent żeglarza jachtowego. Obozy na Mazurach spełniają niektórym swoje marzenia.

Wiele jest osób, którzy marzą o żeglowaniu, a nie mają czasu. Warto więc połączyć przyjemne z pożytecznym czyli obóz na Mazurach połączyć z żeglowaniem. Odpoczywasz, a przy tym zwiedzasz i zdobywasz wiedzę. Jadąc na obóz żeglarski, spełnisz swoje marzenia oraz przeżyjesz niezapomniane chwile. Przeszkolona i doświadczona kadra instruktorska zapewni ci nowoczesne jachty, bezpieczeństwo i wyżywienie. Również zapewni ubezpieczenie wszystkim uczestnikom obozu.

Obóz harcerski na Mazurach

Jeśli ktoś nie był w harcerstwie, to tak jakby nie był w wojsku. Tak to mniej więcej wygląda. Obozy na Mazurach, a w szczególności harcerskie, uczą przede wszystkim pokonywania trudności, orientacji, szybkiej reakcji jak też pokonywania strachu i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Sytuacji trudnych na obozie harcerskim nie brakuje. Jest to super szkoła szczególnie dla nieśmiałych i egoistów. Obozy harcerskie na Mazurach lub gdziekolwiek , mają to do siebie, że śpi się pod namiotami. Nie ma wpływu tu żadna pogoda, gdyż czy to deszcz, czy słońce lub burza, trzeba mieszkać w namiocie.

Obóz harcerski ma się z sobą kuchnię polową tzn. gotuje się zupki na gazie z butli turystycznej. Wszyscy mają kolejno dyżury w kuchni, w terenie, jak też mają warty nocne. Oczywiście po dwie osoby w zależności od ilości uczestników obozu. Przygotowywanie posiłków, to największa frajda obozowa. Każdy dzień zakończyć można ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Obozy na Mazurach harcerskie przeważnie organizuje się blisko jezior oraz sklepu. Łatwiejszy wtedy jest dostęp do zaopatrzenia w żywność. Obozy takie są pod okiem specjalistów, którzy zadbają o rozrywkę, bezpieczeństwo i konsumpcję.

Obóz sportowy na Mazurach

Pojezierze Mazurskie to przepiękny teren bogaty w świeże powietrze, w zdrowy klimat oraz czyste jeziora. Jeśli chcesz puścić swoje dziecko na obóz sportowy na Mazurach, jest to strzał w dziesiątkę. Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje obozy sportowe w zakresie dyscyplin sportowych takich jak: siatkówka, piłka nożna, rugby, koszykówka, lekkoatletyka, tenis ziemny, taniec towarzyski, kolarstwo karate, zapasy czy judo. Każdy kto jest zainteresowany daną dyscypliną jedzie na obozy na Mazurach. Wyżywienie 3 posiłki dziennie. Oprócz dyscyplin sportowych są wyjazdy nad jezioro, wycieczki autokarowe turystyczno ? krajoznawcze.

Również gry i zabawy zespołowe, ognisko wieczorne oraz pieczenie kiełbasek lub z grilla. Obozy sportowe uczą techniki w danej dyscyplinie, teorii i praktyczne wykorzystanie teorii z praktyką. Obóz sportowy to nie znaczy, że trzeba spać w namiocie. Można spać w hotelu, kempingu, domkach, kwaterach czy pensjonatach. Obóz sportowy ma na celu nauczyć dyscypliny w sporcie, koleżeńskości i sprytu.

Kolonie letnie na Mazurach

Kolonie letnie na Mazurach możemy podzielić na wypoczynkowe i zdrowotne. Kolonie wypoczynkowe mają na celu głównie rekreacje. Dzieci jadą na tego typu kolonie po to, aby zmienić klimat, wypocząć wśród pięknej przyrody Mazur, pooddychać świeżym powietrzem, a przy okazji dobrze się bawić, rozwijając zainteresowania i nawiązując przyjaźnie.

Z kolei zdrowotne kolonie letnie na Mazurach mają na celu promocje zdrowia, zdrowego, ekologicznego trybu życia lub po prostu są szansą na podreperowanie zdrowia u dzieci. Często wiąże się to też ze zmianą klimatu. Dlatego na zdrowotne kolonie letnie na Mazurach kierowane są często dzieci z zupełnie innych regionów kraju.

Kolonie na Mazurach

Kolonie letnie na mazurach mają trochę inny charakter niż kolonie zimowe. No bo tak naprawdę kolonie kojarzą się głównie z latem, słońcem i wysoką temperaturą. Tymczasem również popularny jest wypoczynek zimowy.

Oczywiście i jedna i druga forma wypoczynku ma swoje zalety. Latem dzieci mogą na przykład korzystać z wysokiej temperatury, opalić się, pozytywnie nastroić ciepłymi promykami słońca, natomiast zimą jest idealny czas na zabawy na śniegu, kuligi czy inne atrakcje zimy. Każda pora roku niesie ze sobą tysiące możliwości. Dlatego warto organizować zarówno kolonie letnie na Mazurach, jak i kolonie zimowe.

Dobrze zorganizowane kolonie letnie na Mazurach

Kolonie letnie na mazurach organizowane są zarówno przez szkoły, placówki, jak i osoby prawne i fizyczne. Jednak trzeba powiedzieć, że owa forma wypoczynku wymaga sprawnej organizacji. Nie jest to takie łatwe. Taką zorganizowaną formę wypoczynku nie wystarczy tylko zgłosić kuratorowi oświaty. Należy też spełnić odpowiednie wymogi. Wychowawcy kolonii letnich na Mazurach powinni być odpowiednio przeszkoleni.

Wcześniej trzeba przemyśleć czas trwania wypoczynku, rodzaj zakwaterowania, miejsce wypoczynku oraz opiekę medyczną. Organizując kolonie letnie na Mazurach należy też pamiętać o zapewnieniu uczestnikom bezpiecznych i higienicznych warunków wypoczynku.

Kto może zorganizować kolonie letnie na Mazurach?

Kolonie letnie na mazurach może zorganizować każdy. Wydawać by się mogło, ze wypoczynek tego typu zorganizować może tylko placówka oświaty. Tymczasem może to być też osoba prywatna lub jakakolwiek organizacja. Często sponsorami są fundacje dziecięce. Co trzeba zrobić, aby kolonia doszła do skutku? Otóż najpierw należy uzyskać zaświadczenie o zgłoszeniu wypoczynku. No a potem spełnić trzeba szereg warunków, na przekład przygotować odpowiednią kadrę pedagogiczną.

Kolonie letnie na Mazurach wymagają również zorganizowania higienicznych i bezpiecznych warunków.

Tanie kolonie na Mazurach

Czy zorganizować kolonie letnie na Mazurach jest łatwo? I tak i nie. Dla kogoś kto myśli, że jest to takie hop siup, organizacja takiego wypoczynku może negatywnie rozczarować. Nie jest bowiem tak, że można zorganizować wszystko w jeden dzień. Trzeba bowiem zebrać wiele dokumentów i spełnić wiele wymogów. Wszystko to oczywiście służy bezpieczeństwu dzieci.

Dzieci muszą mieć opiekę medyczną oraz pedagogiczną. Z drugiej strony dla kogoś, kto uważa, że kolonie letnie na Mazurach zorganizować jest trudno, zaskoczeniem może być fakt, że jednak… nie jest to taka trudna sprawa.

Kolonie letnie na Mazurach ? bez wychowawcy ani rusz

Kolonie letnie na Mazurach to świetny sposób na fajny wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Mazury sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Dzieci mogą tutaj również podreperować zdrowie i nawiązać ciekawe znajomości na całe życie. A jednak dzieci nigdy nie jadą same. Towarzyszy im kadra pedagogiczna, która jest doskonale przygotowana.

Na kolonie na Mazurach razem z dziećmi jadą również wychowawcy, którzy muszą mieć wykształcenie pedagogiczne. Kolonie letnie na mazurach razem z odpowiednio przygotowanym pedagogiem są po prostu bezpieczne.

Tanie kolonie letnie na Mazurach

Kolonie letnie na mazurach to fajna sprawa. Ale dzieci nie jadą tam same. Potrzebni są również wychowawcy, którzy muszą mieć wykształcenie pedagogiczne. Ale to nie wszystko. Aby dzieci czuły się bezpieczne, potrzebna jest też pielęgniarka. Wymogiem kolonii letnich na Mazurach jest bowiem prawidłowa opieka medyczna. Nigdy nie wiadomo przecież kto będzie potrzebował pomocy.

Również wychowawcy powinni być przeszkoleni medycznie. Zawsze może się przecież okazać, że ktoś złamie nogę lub zasłabnie. Wówczas trzeba komuś takiemu udzielić pierwszej pomocy.

Kolonie letnie na Mazurach

Kolonie letnie na mazurach niejedną mogą mieć nazwę. No i niejedną mogą mieć formę. Mogą być kolonie wypoczynkowe. Inną formą mogą być kolonie zdrowotne. Ale mogą być też kolonie edukacyjne. Ciekawym rodzajem kolonii edukacyjnych są kolonie językowe. Przykładem są właśnie niemiecko ? polskie letnie kolonie na mazurach. Jak można się domyślać, na takich koloniach spotykają się dzieci dwóch narodowości ? polskiej i niemieckiej.

Muszą oni się ze sobą dogadać, jeśli chcą razem współpracować. Podczas letni kolonii językowych organizowane są bowiem zabawy wymagające współpracy.

Kolonie 2019 na Mazurach

Jak wiadomo, Węgier i Polak to dwa bratanki. Oczywiście i do szabli i do szklanki. To stare przysłowie sugeruje, że Polacy i Węgrzy raczej bardzo dobrze się ze sobą dogadują. Dlatego dobrym pomysłem są węgiersko ? polskie letnie kolonie na Mazurach. Jest to typ kolonii językowych, których celem jest zbliżenie do siebie dwóch narodów i umożliwienie dzieciom bezpośredni kontakt z językiem. Kolonie międzynarodowe uczą wrażliwości kulturowej, tolerancji i z pewnością poszerzają horyzonty.

Kolonie językowe na Mazurach

Kolonie letnie na Mazurach mogą mieć charakter językowy. To znaczy na jednych koloniach mogą spotkać się przedstawiciele dwóch narodów. Polacy i Włosi raczej lubię się i mają ze sobą wiele wspólnego. Taka kolonia może mieć zresztą charakter wymiany. Na przykład podczas jednych wakacji dzieci spotykają się na Mazurach.

Za rok ci sami młodzi ludzie mogą spotkać się na przykład w Neapolu. Międzynarodowe kolonie letnie na Mazurach czy w jakimkolwiek innym regionie Europy czy świata to bardzo fajna sprawa.

Kolonie na Mazurach

Kolonie na Mazurach zwłaszcza w Mikołajkach to jedna z najbardziej trafnych miejsc wypoczynku. Mikołajki znane są jako Wioska Żeglarska. Organizowane są tu też kolonie dla dzieci, które marzą o żeglowaniu. W ramach kolonii dzieci pod okiem opiekunów uczą się podstawowych zasad żeglowania. Dzieci obserwują też wzmagania wyścigów profesjonalnych żeglarzy jak też wyścigów kajakarzy. Kolonie na Mazurach w Mikołajkach dostarczają dzieciom wiele atrakcji wodnych.

Na przykład słynny Park Wodny, który należy do jednych z niewielu atrakcji w Polsce. Można tam obejrzeć i skorzystać z basenów takich jak sportowy, rekreacyjny z falą, z hydromasażem wodno ? powietrznym czy rzeka z prądami. Korzystanie z tych basenów super wpływa na układ nerwowy, oddechowy, w dużym stopniu poprawia kondycję fizyczną i krążenie krwi. Skorzystać też można ze zjeżdżalni 3 – torowej, młynka wodnego oraz Jacuzzi i sauny. Kolonie na Mazurach w Mikołajkach to przede wszystkim są dla dzieci, które uwielbiają sporty wodne.

Kolonie letnie 2019 na Mazurach

Mazury jak zresztą co roku zapraszają na wypoczynek podczas wakacji szczególnie dzieci. Takim pięknym zdrowym miejscem są kolonie na Mazurach zwłaszcza w ośrodkach turystycznych koło Ełku. Jest to przepiękna miejscowość otoczona lasami i jeziorami, w której znajdują się dwa nowoczesne domy wczasowe przeznaczone przede wszystkim dla dzieci. Pokoje 3 – 4 osobowe z łazienkami. Ośrodek posiada dużą stołówkę, świetlicę do dyskotek, gabinet lekarski oraz sklepik. Teren ośrodka jest całkowicie ogrodzony, nie ma więc możliwości odwiedzania przez osoby postronne. Również znajduje się wielki pomost z kąpieliskiem, boisko do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, piłki plażowej. Ośrodek zapewnia też boiska do badmintona, pawilon ze stołami do ping ? ponga.

Atrakcji dla dzieci na pewno nie zabraknie. Zajęcia są tak urozmaicone, że nie ma mowy o nudach. Wieczorem miejsce na ognisko i dyskoteka. Największą chyba atrakcją 300 m od ośrodka jest zabytkowa kolej wąskotorowa, która wagonikami wozi grupy kolonistów w ciekawe miejsca połączone z piknikiem.

Kolonie 2019 Mazury

Jeśli ktoś nie wie jeszcze gdzie w tym roku wysłać dziecko na kolonię to myślę, że trafnym miejscem będą Mazury. Kolonie na Mazurach w Olsztynie, zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem. Malowniczo położony w środku lasów i jezior Olsztyn, zaprasza do pięknych hoteli na terenie miasta. Pokoje 2 ? 3 – 4- osobowe z łazienkami. Posiłki w hotelach trzy czyli śniadanie, obiad i kolacja. Turnus trwa 14 dni. Codziennie są atrakcyjne zajęcia takie jak plastyczne, muzyczne z animacją. Organizowane są wycieczki autokarowe do Planetarium, słynnej bajkowej sali, w której można zobaczyć najnowocześniejsze wielopoziomowe konstrukcje dla dzieci do zabawy, zjeżdżalnie, baseny z kulkami,automaty do gry.

Kolonie na Mazurach w Olsztynie proponują też zwiedzanie strusi i ich jaj, kucyków, również innych zwierząt w słynnej Strusiolandii. Dzieci mogą korzystać z basenu w razie niepogody oraz z nauki pływania. Koloniści mają zapewnioną opiekę pedagogiczną, medyczną jak też ubezpieczenie na czas pobytu.

Kolonie uczą samodzielności

Kolonie to wspaniały sposób, aby zasmakować trochę dorosłości. Rodzicom czasem trudno jest zapanować nad nadopiekuńczością. Trudno jest zrozumieć, że nasze dziecko już za chwilę zacznie wkraczać w dorosłość. Dlatego wiek 8 ? 12 lat to najlepszy czas, aby wysłać dziecko na pierwsze samodzielne wakacje. Oczywiście można to też zrobić znacznie wcześniej. Organizowane są przecież kolonie w różnym wieku. Są kolonie dla dzieci kilkuletnich jak i dla kilkunastolatków.

W jaki sposób kolonie letnie na Mazurach uczą samodzielności? Chociażby psychicznie dzieci przyzwyczajają się do bycia zdanym na siebie. Oczywiście jest też wychowawca czuwający nad wszystkim, ale dziecko i tak nie ma takiego poczucia bezpieczeństwa jak w domu. Musi więc poszukać tego bezpieczeństwa w sobie. Dlatego kolonie to świetna okazja do rozwoju osobistego.

Podczas wypadu kolonijnego można też nauczyć się np. ścielić pościel, samemu myć włosy czy przyszyć guzik.

Kolonie letnie nad jeziorem Mazury

Nie ma jak to zorganizować kolonie letnie na Mazurach. Dlaczego właśnie w tym rejonie? Otóż przede wszystkim zdrowe czyste powietrze, a przecież o to przecież chodzi. W wielu miejscach oferuje się domki piętrowe 9 ? osobowe, z dużym pokojem i tarasem na parterze i dwoma pokojami na piętrze. Oczywiście z łazienkami, WC, kuchnią. Dookoła krajobraz leśny i jezioro z wypożyczalnią sprzętu. Organizatorzy proponują zwykle cztery posiłki dziennie. W ramach turnusu przewidziana jest wycieczka do Mikołajek i Świętej Lipki Poznawanie zwyczajów i umiejętności różnych ras np. elfów, krasnoludów. W programie jest wejście na wieżę ze skrzynek, przejście przez kopalnię Morii.

Najbardziej ciekawą atrakcją, która budzi emocje jest przejazd tratwą pod nadzorem instruktora, poznanie Świata Elfów tropienie i wędrowanie wieczorem w lesie. Również organizatorzy proponują władanie mieczem, wieczorne śpiewanie i pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz wiele wiele innych ciekawych atrakcji. Kolonie letnie na Mazurach to również plażowanie i nauka pływania.

Kolonie letnie dla dzieci

Kolonie letnie na Mazurach dla dzieci możesz zamówić w różnych miejscowościach i w różnym wieku. Na przykład w wieku od 7 do 14 lat. Jeśli dzieci wolą mieszkać w domach wczasowych proponowane są w wielu miejscach 9- osobowe piętrowe domki z tarasami łazienkami, kuchnią. Piękne położone w malowniczej scenerii 7-osobowe domki parterowe dwu pokojowe w Mikołajkach to również piękny wypoczynek z różnymi atrakcjami. Jeśli z kolei chcesz zabrać dzieci na kolonie letnie na Mazurach i zafundować im pobyt w atrakcyjnych kempingach to też jest do dyspozycji 15 domków z wygodami sanitarnymi w Brdzie, Młyniku czy też ośrodek kolonijny Kulka.

Wszędzie organizatorzy proponują 4 posiłki dziennie, atrakcyjne zajęcia artystyczne na przykład szukanie nowych talentów jak też wycieczki turystyczne jedno- lub dwudniowe. Możesz również poszukać kolonie letnie na mazurach jako szkoły przetrwania. Dzieci uwielbiają adrenalinę, dlatego wybierając się na kolonię, zwróć uwagę na atrakcję, organizację jak również krajobraz w okolicy.

Kolonie letnie 2019 Mazury

Chcesz zorganizować kolonie letnie na Mazurach w samym sercu pojezierza mazurskiego i Puszczy Piskiej? Pięknym i atrakcyjnym miejscem jest ośrodek wypoczynkowy Sus w Rybitwach, położony na skarpie nad jeziorem Roś. Jest to wyjątkowo czysty i bezpieczny teren cały ogrodzony liczący 5, 5 ha i otoczony lasami i pięknymi czystymi jeziorami – miejsce idealne na kolonie letnie 2019.

W domkach 4 ? osobowych, znajdują się łazienki, WC. Nie zabraknie też ciepłej wody. Wyżywienie stanowi cztery posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Można również poprosić o specjalną dietę dla chorego dziecka. W ramach kolonii organizatorzy oferują rejs statkiem po jeziorze Roś, atrakcyjną wycieczkę do Kadzidłowa – Park Dzikich Zwierząt. Również w ofercie są wieczorne ogniska z pieczeniem kiełbasek, ziemniaków i śpiewaniem piosenek. Organizatorzy również proponują naukę pływania pod okiem wybitnych ratowników, jak też wypożyczalnię sprzętu wodnego jak rowery wodne, kajaki czy łodzie. Oczywiście pod kontrolą wybitnych fachowców.

Obozy młodzieżowe uczą samodzielności

Obozy na Mazurach top ciekawym pomysł na wakacje dla dzieci i młodzieży. Ciekawy głównie ze względu na wyzwanie. No bo trzeba przyznać, że obozy stanowią niezłe wyzwanie dla dziecka. Szczególnie takiego, które do tej pory trzymane było pod kloszem i niewiele miało do czynienia z prawdziwym życiem. Obozy na Mazurach to często prawdziwe szkoły życia. Można się tutaj naprawdę sporo nauczyć. Często dzieci są zmuszone same przygotować sob ie pożywienie.

Obozy na Mazurach są z pewnością ostrzejszą formą kolonii, jeśli chodzi oczywiście o samodzielność. O ile na koloniach wszystko jest raczej podane na tacy a kolonista może liczyć na pomoc wychowawcy, na obozie wymagana jest o wiele większa samodzielność i umiejętność radzenia sobie w ekstremalnych sytuacjach.

Obozy na Mazurach ? wyzwanie dla dzieciaków

Obozy na Mazurach to świetna okazja do aktywnego wypoczynku. O ile na zwykłych koloniach dzieci nocują na przykład w pokoju hotelowym lub ośrodku wypoczynkowym, a śniadanie mają zwykle podane w stołówce, na obozach młodzież musi często sama przygotować sobie posiłek. Jest to już zdecydowanie większe wyzwanie. Dzieci na przykład samodzielnie przygotowują kolację.

Może to być ognisko. A więc muszą nazbierać chrust, przygotować podpałkę, kiełbaski. Wszystko to wymaga organizacji, ale maluchy mają przynajmniej satysfakcje. Tak, obozy na mazurach zdecydowanie uczą samodzielności.

Obozy na Mazurach i pieczone kiełbaski

Obozy na mazurach kojarzą się bardzo z… ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami. Tak, to wspomnienia obozowe mają wyjątkowy smak dymu z ogniska i śpiewów. Przy ognisku przecież fajnie jest nucić piosenki. Szczególnie fajnie jest, gdy takie ognisko dzieci przygotują same. Trzeba przecież nazbierać chrust, zorganizować jedzenie.

No a potem zabawa do białego rana. Obozy na Mazurach pod znakiem pieczonej kiełbaski i ogniska są niezwykłe. A wspomnienia o takich obozach na pewno zostają w sercach na całe życie.

Obozy na Mazurach i zabawa w podchody

Obozy na Mazurach to świetna okazja do zabawy w podchody. Na Mazurach są świetne warunki do tego typu zabaw. Jest przecież dużo lasów, a niektóre tereny są niemal dziewicze. No a zabawa z podchodami polega właśnie na penetrowaniu lasów. Grupa dzieli się na dwie części. Jedna część grupy zapuszcza się w las, a druga podąża za jej śladami.

Wszystko polega na tym, aby obie grupy odnalazły się w gąszczu mazurskich lasów. Wszyscy oczywiście świetnie się bawią. Tak obozy na Mazurach z podchodami to świetna rzecz.

Obozy na Mazurach i dziewicza przyroda

Obozy na Mazurach czy w górach? Oto jest pytanie. Osoby, które planują pobyt na Mazurach z pewnością liczą na miłe okoliczności przyrody. No bo czyż jest coś fajniejszego od śpiewu kormoranów i zapachu sitowia? Dla turysty kochającego dziewiczą przyrodę mało jest tak przyjemnych opcji.

Wakacje na Mazurach mają tę zaletę, że nie są tak popularne jak wakacje w górach. Mazurskie kurorty nie są tak zatłoczone. Natomiast wakacje w Zakopanem są uważane za bardzo trendy. Wakacje w Zakopanem są modne, ale niestety kurort ten jest bardzo przeludniony. Bardziej kameralną opcją jest na przykład Ząb, czyli podhalańska miejscowość, umieszczona wysoko w górach.

Obozy językowe na Mazurach

Językowe obozy na Mazurach to bardzo ciekawa opcja na wakacje dla dzieci i młodzieży. Obóz tego typu polega na skupieniu w jednej grupie dzieci różnych narodowości. Oprócz dzieci polskim, są tutaj więc dzieciaki z Francji czy Włoch. Czasem na jednym obozie są obecne dzieci z kilku krajów, a czasem tylko z dwóch. Językowe obozy na Mazurach mają na celu naukę języka.

No bo chyba powszechnie wiadomo, że nauczyć się języka najlepiej jest na żywo. Bezpośredni kontakt z językiem jest o wiele lepszy niż kontakt tylko i wyłącznie z książkami.

Obozy na Mazurach

Kto powiedział, że na obozy na Mazurach może tylko jeździć młodzież? Chyba nikt, dlatego właśnie organizowane są obozy zuchowe, dla dzieci od pierwszej do trzeciej klasy szkoły podstawowej. Dzieci uczęszczające do czwartej klasy zostają już harcerzami. Natomiast dla zuchów organizowane są specjalne zuchowe obozy na Mazurach.

Dzieciaki dostają odpowiednie zielone mundurki i zielone chusty, które idealnie wpasowują się w kolorystykę mazurskich lasów. Zuchowe obozy na Mazurach to naprawdę dobra okazja, aby dzieci nauczyły się odpowiedzialności, samodzielności i wielu innych potrzebnych w życiu cech.

Obóz harcerski 2019 na Mazurach

Harcerskie obozy na Mazurach to świetny pomysł na młodzieżową rekreację. Dzisiaj harcerstwo nie jest już tak popularne jak kiedyś, ale nadal ma swoich zwolenników. Szczególnie Mazury kojarzą się dobrze z harcerstwem. Dlaczego? Mazury są po prostu swojskie i tanie. No a kieszenie harcerzy raczej nie są zbyt głębokie. Poza tym Mazury kojarzą się bardzo ekologicznie, naturalnie, dziewiczo.

W harcerstwie również jest coś ekologicznego. Sam mundurek harcerski jest zielony. No i chusta jest zielona. No i mazurskie drzewa są zielone. Nic dziwnego, że na obozach na Mazurach wszyscy mają zielono w sercach. Bo zieleń to kolor radości, nadziei i dobrej zabawy na świeżym powietrzu.

Obóz harcerski – testy na odporność.

Harcerskie obozy na Mazurach to prawdziwe testy na odporność. Harcerskie obozy uczą przecież samodzielności. To nie to samo co kolonie, gdzie wszystko jest raczej podane na talerzu i podsunięte pod nos. Cechą obozów są bowiem warty. Drużyny harcerskie lokowane są zazwyczaj w lesie. Jest na przykład obozowisko namiotowe, a zadaniem harcerzy jest takiego obozowiska pilnować. Pełnione są więc warty.

Harcerze mają wyznaczone warty na godziny. Bronią obozowiska przed wrogiem. Dzięki temu uczą się odpowiedzialności za innych. Tak, harcerskie obozy na Mazurach to prawdziwe wyzwanie dla młodych ludzi.

Obozy na Mazurach i wspomnienia

Obozy na mazurach to fajna sprawa. Wspomnienia z takich obozów pozostają w sercach młodych ludzi na całe życie. W czasie takiego obozu młodzi ludzie mają szansę nauczyć się wielu rzeczy, ale też poznać się wzajemnie. To właśnie na obozach nawiązywane są pierwsze przyjaźnie oraz miłości.

Młodzież bawi się świetnie przy ognisku, śpiewa piosenki, a potem gromadzi te wspomnienia na dnie swojego serca. Obozy na Mazurach pozostawiają wiele wspomnieć i potem często jako staruszkowie mamy miłe wspomnienia z młodzieńczych lat.

 

Obozy na Mazurach (żeglarskie)

Obozy na Mazurach przyciągają młodzież szczególnie taką, która interesuje się żeglarstwem. Oprócz spędzenia wspaniałych wakacji, można zdobyć jednocześnie kurs żeglarza jachtowego. Obozy żeglarskie odbywają się w Ośrodku Sportów Wodnych. Uczestnicy zakwaterowani są w domkach campingowych w pokojach 2 -3 ? 4 osobowych z łazienkami i WC. Mogą też wybrać domy hotelowe z widokiem tarasu na jezioro. Do dyspozycji jest stołówka, sale klubowe, port jachtowy, boiska sportowe i kąpieliska. W ramach obozu jest pełne szkolenie teoretyczne i praktyczne, które kończy się otrzymaniem patentu na żeglarza jachtowego.

Można również ukończyć kurs motorowodny. Obozy na mazurach żeglarskie skupiają młodzież od 12 do 16 lat. Uczestnicy pływają na najnowocześniejszych jachtach pod okiem profesjonalnych szkoleniowców i pedagogów. Obóz zapewnia całodzienne wyżywienie, wykwalifikowaną kadrę, opiekę medyczną, bezpłatny podręcznik, skrypty i pomoce naukowe. Również ubezpieczenie NNW. Przez całą dobę pełni dyżur załoga wodnej karetki pogotowia WOPR.

Obozy konne na Mazurach

Dla miłośników koni i jazdy konnej organizowane są obozy na Mazurach. Jest to wspaniały obóz w siodle dla dzieci i młodzieży od 11 do 17 lat w Stadninie Koni. Obóz jeździecki posiada wykwalifikowaną kadrę oraz Certyfikat Polskiego związku Jeździeckiego. W Stadninie można zdać egzamin jeździecki otrzymać odznaki złotą, srebrną lub brązową. Zakwaterowanie w pokojach klimatycznych z wygodami oraz całodzienne domowe wyżywienie. Młodzież jest pod opieką wychowawców jeden opiekun na 10 osób.

Jazdę prowadzą instruktorzy sportu jeździectwa. Stadnina liczy 300 ha i ma 90 koni. Jazda konna odbywa się oczywiście codziennie dla początkujących 0,5 h, natomiast dla zaawansowanych 1 h jazdy. Obozy na Mazurach konne nie muszą szkolić młodzież do otrzymania odznaki. Można tu przyjechać na obóz po to by uczestniczyć w jeździectwie, by poznać jego podstawy. Na koniec turnusu dzieci i młodzież otrzymują dyplomy oraz płytę ze zdjęciami. Oczywiście są też boiska do piłki siatkowej, ręcznej, ping ? ponga. Również zawody w strzelaniu z wiatrówki oraz różnego rodzaju zabawy w podchody, konkursy i ogniska.

Obóz harcerski 2019 na Mazurach

Najbardziej urozmaicone i szlachetne są obozy na Mazurach harcerskie. Przepiękne krajobrazy, świeże powietrze to jedne z plusów obozów harcerskich. Kto nie należy do harcerstwa to powinien na próbę zapisać się, aby zobaczyć jakie wartości i wspomnienia można przywieźć z obozu ZHP. Obozy harcerskie mają to do siebie, że śpi się w namiotach na karimacie i w śpiworze. To chyba najbardziej wesoły i ciekawy obóz. Oczywiście jest on zorganizowany najlepiej blisko jakiegoś ośrodka, żeby można było zjeść gorący przynajmniej jeden posiłek obiad. Śniadania i kolacje najczęściej robią po kolei harcerze.

Obozy na Mazurach harcerskie nad jeziorami np. Mamry czy Śniardwy to najbardziej urokliwe miejsca. Krajobraz – naokoło lasy, jeziora i cisza wokół, to prawdziwy wypoczynek. Wieczorem słuchając kumkania żab lub śpiewu kormoran można odpoczywać i nawet pewnie nie będzie przeszkadzała zła pogoda. Urozmaicone zabawy w podchody, warty czy śpiewy przy ognisku i pieczenie kiełbasek, to najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa.

Wakacje 2019 na Mazurach

Wakacje na Mazurach to opcja pod znakiem słońca, plaży i? mocy ciepłego powietrza. To właśnie na Północnym Pomorzu jest najcieplej. O ile Sopot kusi swoim wyjątkowym molem, Świnoujście również ma swoje słodkie tajemnice. Miasto już przy powitaniu zaskakuje? nietypowym wejściem do miasta. Owa nietypowa atrakcja czyni wakacje w Świnoujściu oryginalnymi i wyjątkowymi. Aby się dostać do centrum, należy bowiem przejechać się promem. Nadmorski prom gotów jest pomieścić nie tylko ludzi, ale też i samochody.

Z kolei przechodząc przez centrum, możemy natrafić na wiele sklepów i kawiarenek. Ale prawdziwe atrakcje czekają na nas dopiero po nadmorskiej stronie miasta. Przechodząc obok budynków nadmorskich hoteli i wędrując laskiem, wreszcie docieramy do świnoujskiej promenady. Teraz dopiero nasze wakacje nabierają kolorów! Stragany, karuzele, wesołe miasteczka ? wszystkie te atrakcje łaskoczą zmysł turysty i grają na jego wyobraźni najpiękniejsze melodie. Wakacje na Mazurach: oto wakacje życia!

Z promenady łatwo dojść nad samo morze, po drodze mijając nadmorskie kafejki i smażalnie ryb. Cudownie jest zjeść taką rybkę w Świnoujściu. No i zawsze można też zawędrować? do Niemiec, bowiem Świnoujście to przygraniczne miasteczko.

 

Wakacje na Mazurach dla całej rodziny

Jeśli chcesz zaplanować wakacje na Mazurach dla całej rodziny, wystarczy poszukać w internecie atrakcyjne miejsce i zamówić już teraz. Jednym z wielu atrakcyjnych miejsc jest Siedlisko Morena, położone na pagórkowatym wyrzeźbionym miejscu przez naturę. Naokoło terenu wśród dolin umiejscowione są jeziora pokryte naokoło tatarakiem. Przepiękne drzewa, zapach lasów i śpiewających ptaków to jedno z atrakcji przepięknej okolicy. To tu możesz z rodziną czteroosobową lub wieloosobową przyjechać i pooddychać świeżym i czystym powietrzem. Jeśli przyjedziesz samochodem z rodziną, możesz pojechać na wycieczkę do Świętej Lipki, klasztoru Kamedułów w Wigrach, Wiaduktów w Stańczykach albo odwiedzić słynny Wilczy Szaniec.

Możesz również skorzystać z rowerów i poodwiedzać wymienione miejsca. Przytulne, pięknie wyposażone pokoje, apartamenty zachęcają do wypoczynku. Na miejscu znajduje się stylowa restauracja, która oferuje smaczne posiłki. Na miejscu można skorzystać z masaży, fryzjera, manicure i pedicure. Również z wypożyczeniem sprzętu jak rowery zwykłe, wodne, kajaki, łódki ? nie ma żadnego problemu. Możesz zatem zamówić i czekać na upragnione wakacje.

Wakacje na Mazurach zdrowo cicho i czysto

Niedługo wakacje, warto więc zaplanować urlop w sezonie letnim. Tym bardziej, że jeśli chcesz skorzystać z dobrej oferty, trzeba wybrać i zarezerwować już teraz. Wiadomo, że zimą najchętniej wypoczywa się w górach, natomiast latem na Mazurach. Wakacje na Mazurach jeszcze do tego zdrowo, czysto i cicho ? cóż kto by nie chciał tak spędzić. Jeśli chcesz spędzić urlop latem luksusowo, możesz zamówić miejsca noclegowe w pięknym dworku Kaliszki. Jest to piękny stylowy hotel, gdzie każdy pokój ma inny kolor i styl.

Na miejscu restauracja z domowym jedzeniem. Z kolei jeśli chcesz spędzić wakacje na Mazurach i postawić na atrakcje, ciszę i spokój za tanie pieniążki, możesz skorzystać z domków, kwater już od 25 zł za dobę. Nie musi być luksusowo, ważne żeby wypocząć, opalić się, powdychać świeże i czyste powietrze i popływać w czystych mazurskich jeziorach. Atrakcje przecież są te same, okolica również, a czy zawsze musi być luksusowo?

Wakacje na Mazurach ? romantycznie i skromnie

Chcesz jechać na wakacje z ukochanym mężczyzną? Polecam najbardziej ciche romantyczne miejsce wakacje na Mazurach nad jeziorem Dejgunek w domku letniskowym w Sterławkach Małych. Jest to teren pagórkowaty 9 km od Giżycka. Zarybiony staw dla amatorów wędkarstwa Okolica przepiękna – lasy, jeziora stawy i cisza wokół. Słychać tylko ptaków śpiew i kormorany brodzące w wodach mazurskich zupełnie jak w piosence Szczepanika. Zdrowego powietrza na pewno nie zabraknie. Spędzić część urlopu w takiej ciszy z ukochaną osobą ? cóż więcej trzeba. Możecie sobie wybrać miejsce jakie wam się podoba. Atrakcji na pewno nie zabraknie.

Możecie wybrać sobie kwaterę prywatną, apartament lub luksusowy hotel ze spa np. hotel 4 gwiazdkowy z różnymi atrakcjami wodnymi, kosmetycznymi, fryzjerskimi i konsumpcyjnymi. Wakacje na mazurach: romantycznie – skromnie lub romantycznie i bogato ? wybór należy do was. Jest w czym wybierać, noclegi od 20 zł do nawet 350 zł za dobę.

Miłość na koloniach

Czy na koloniach można spotkać swoją miłość? Oczywiście, i to nie jedną! To zwykle wówczas, na pierwszych szkolnych koloniach rodzą się pierwsze miłości, które zostają w sercu na całe życie. Potem nosi się taką kolonijną miłość w zakamarkach swojej duszy, a ona uśpiona, nagle czasem wyrywa się do świata, przeglądając w spojrzeniach codzienności. I to w najmniej spodziewanym momencie. Na przykład, jesteś czterdziestoletnim facetem i nagle, w drodze do roboty, czyjeś spojrzenie niewinnych, błękitnych oczu przypomina ci Kaśkę z dawnych lat. Tę dziewczynę, którą spotkałeś na koloniach i w której kochałeś się kiedyś do szaleństwa. Nagle coś w tobie odżywa… Wakacje, kolonie, słońce, las, ognisko, muzyka, gitara, piosenki i ten radosny, beztroski świat, kojarzący się z wiosną. Ech, te kolonie i smaki młodości, uczucia pachnące jak pierwsze, wiosenne kwiaty. Choćbyś schował je na samo dno swojego serca, one zawsze kiedyś wypłyną. Być może nawet przyjdzie ci na myśl, aby odnaleźć tę miłość sprzed lat, lecz szara codzienność zwykle i tak położy swój pazur na porywach serca.

Kolonie językowe

Kolonie to nie tylko wakacje, ale też nauka. Można zgrabnie połączyć jedno z drugim i zorganizować językowy wyjazd kolonijny. Wiadomo przecież, że w wieku kilku lat dzieci najlepiej przyswajają wiedzę. Nauka języków przychodzi maluchom stosunkowo łatwo. Dzieci również najłatwiej przyswajają wiedzę, gdy nauka łączy się z zabawą. Dlatego wakacje, słońce, plaża, beztroska i gorące powietrze to najlepszy czas na naukę angielskiego czy włoskiego.

Kolonie we Włoszech? Super pomysł. Najlepiej przecież uczyć się języka w naturalny sposób. Książki, kursy mogą się schować, skoro można wyjechać do słonecznej Italii i rozmawiać z rodowymi Włochami i Włoszkami.

Fajnym pomysłem są też kolonie integracyjne. Na koloniach spotykają się więc dzieci z dwóch krajów, w naszym przypadku maluchy z Polski i Włoch.

Kolonie językowe to świetny pomysł na wakacje i dobra inwestycja w przyszłość dziecka. Lepiej przecież aby maluch wyjechał gdzieś, poznał kawałek świata, niż siedział w domu i się nudził.

Niejadek na koloniach

Kolonie to świetny sposób dla niejadków. Dlaczego? Otóż wielu rodziców ma problem ze swymi dziećmi. Dzieciaki nie chcą zjadać śniadań, uciekają od zup. Czasem mama i tata nie mają już siły, aby polować stale na niejadka z łyżką zupy. Wówczas świetnym wyjściem są właśnie kolonie. Dlaczego?

Wiadomo, że dzieci bardzo lubią gdy coś się dzieje. Gdy mają dużo atrakcji, pojawia się większy apetyt. Dużo ruchu też robi swoje, bo wiadomo że ruch na świeżym powietrzu wzmaga apetyt. Chodzenie po sklepach, bieganie po galeriach, muzeach, plaży… to wszystko coś nowego i barwnego.

Kolonie to też i dużo dzieciaków. W towarzystwie zawsze wszystko smakuje lepiej. No i to pieczenie kiełbasek. Wiele kolonii organizuje pieczenie kiełbasek i zabawy przy ognisku. Przy ognisku kolacja przecież smakuje lepiej niż w kuchni.

Na koloniach mamy też atrakcyjnie podane jedzenie. Nad morzem dzieci na przykład smakują morskich rybek. Rybka z nadmorskiej smażalni zawsze smakuje lepiej niż zwykły domowy filet rybny na piątkowym obiedzie.

Kolonie w górach

Góry to całkiem fajne miejsce na kolonie. Jest wiele innych miejsc, lecz górski klimat, cała ta atmosfera tego miejsca jest czymś, czego warto dotknąć. Warto tu przyjechać chociaż raz, aby zobaczyć chociażby szczyty gór czy góralskie stroje. Posłuchać dźwięku góralskich skrzypek i zakochać się w tym dźwięku. Jeśli ktoś nie był w górach, zaintrygował się gwarą góralską przez internet i urodą zakopiańskich spadzistych dachów, raczej zawsze już będzie miał ochotę, aby odwiedzić Zakopane, wysoko w górach położony Ząb, czy inne miejsce w południowej Polsce.

Po co czekać? Po co tęsknić? Kolonie to świetna okazja, aby maluch mógł poznać góry i cały tej świat. Aby mógł się tym zaciekawić. Kolonie w górach podobno najbardziej smakują zimą. A to dlatego, że wówczas góry uroczo przyprószają się śniegiem. W górach są stoki, wyciągi narciarskie. Niemałą frajdę stanowi kolejka. Kolejką można pojechać po podniebną przygodę i już na zawsze zachować ją w sercu. W górach są też kafejki, regionalne gospody, w których oscypek smakuje zupełnie inaczej. Kwaśnica, baranina… można skosztować tych wszystkich potraf i zaintrygować się smakami. Góralska kuchnia, choć prosta, ma w sobie ducha. Zresztą na koloniach wszystko smakuje inaczej, bo dzieci mają towarzystwo i są w zupełnie innym miejscu. Atrakcje sprzyjają przecież apetytom.

Kolonie wypoczynkowe i zdrowotne

Kolonie niejedno mają imię. Na pewno jest to pewna forma wypoczynku, która ma charakter zorganizowany. No i dotyczy to osób najmłodszych, czyli dzieci. A jednak nie zawsze jedzie się na kolonie tylko po wypoczynek. Dlatego kolonie można podzielić na dwa rodzaje: wypoczynkowe i zdrowotne.

Kolonie wypoczynkowe mają charakter przede wszystkim rekreacyjny. Oczywiście przyświecają temu pedagogiczne idee, dzieci uczą się przecież samodzielności. Lecz chodzi głównie o to, aby maluch wypoczął od codzienności, aby zanurzył się w rozrywce, nacieszył zabawą. Organizowane są więc wycieczki, konkursy artystyczne i sportowe, gry. Słowem kolonie, lato, słońce, radość, swoboda i zabawa. Dzieci to uwielbiają.

Z kolei kolonie zdrowotne, jak sama nazwa wskazuje, mają też na celu podreperowanie zdrowia. Chodzi też o zmianę klimatu. Na przykład dzieci z chorobami układu oddechowego powinny jechać na nadmorskie kolonie, aby nasycić swój organizm. Jod jest bowiem substancją niezwykle życiodajną i nad morzem jej nie brakuje.

Kolonie powstały już za czasów zaborów

Kolonie to formy wypoczynku, które mogą mieć charakter wypoczynkowy, edukacyjny lub zdrowotny. Wielu osobom kolonie kojarzą się z PRL ? em. A jednak takie zorganizowane wyjazdy były już organizowane w Polsce znacznie wcześniej. Kto by pomyślał, że pierwsze kolonijne wyjazdy upowszechniły się już przed I wojną światową, w okresie zaborów? Tak, to właśnie na terenie Śląska i Austro -Węgier organizowano pierwsze kolonie dzieci. A wszystko za sprawą niemieckich organizacji turystycznych. W Polsce pierwszym popularyzatorem tej formy wypoczynku był Józef Żuliński. Wówczas kolonie były nowością.

Na szeroką skalę kolonie w Polsce spopularyzował Związek Harcerstwa Polskiego. Również towarzystwa sportowe i organizacje młodzieżowe zadbały o to, aby kolonie stawały się coraz popularniejsze. Z całą pewnością, używając języka człowieka dwudziestego pierwszego wieku można powiedzieć, że kolonie były w owych czasach bardzo trendy.

Kolonie w PRL ? u

Kolonie w PRL ? u rozwinęły się pełną parą. O ile jeszcze przed drugą wojną światową idea kolonii dopiero raczkowała, po wojnie owa forma wypoczynku nabrała socjalistycznego tempa. No właśnie, socjalistycznego… Bo socjalizm był jak gdyby kopem dla kolonii. Ideą socjalizmu są przecież świadczenia socjalne, a zadaniem państwa jest opiekowanie się swoimi obywatelami. Państwo więc organizowało w PRL – u wyjazdy kolonijne, a ściślej robiły to zakłady pracy. Dzisiejsi trzydziestolatkowie – czterdziestolatkowie pamiętają, że jako maluchy zwiedziły pół świata. A właściwie Polski, bo tego typu wyjazdy były organizowane najczęściej nad jeziora, nad morze czy w góry.

Kolonijne wyjazdy w okresie Polski Ludowej organizował też Związek Harcerstwa Polskiego. Dzieci wyjeżdżały na kolonie, a przy okazji uczyły się samodzielności. Harcerstwo to bowiem organizacja, która miała wzniosłe idee. Harcerzem być to brzmiało dumnie. Kolonie w duchu harcerskim to była prawdziwa szkoła życia. No i jeszcze jedno, wyjazdy kolonijne w PRL – u były opłacane przez państwo, co było dużym plusem tamtych czasów.

Kolonie w XXI wieku.

Kolonie w okresie Polski Ludowej miały trochę inną otoczkę niż dzisiaj. Obecnie wyjazdy tego typu są najczęściej płatne. Jeśli nawet organizuje je państwo, rodzice i tak muszę dorzucić swoje grosiki. Niestety, państwo kapitalistyczne jest skąpe. Kiedyś kolonie dla dzieci organizowane były przez zakłady pracy. Za darmo można było pojechać na naprawdę wypasioną wycieczkę. Z kolei dzisiaj takie wyjazdy organizują najczęściej firmy turystyczne. No bo szkoła ma niewiele pieniędzy na finansowanie rekreacji dla dzieci. A jednak plusem dzisiejszych czasów jest różnorodność oferty. Kiedyś kolonie miały charakter albo rekreacyjny, albo zdrowotny. Dzisiaj jest bogatsza oferta. Kolonie mają również cel edukacyjny. Wyjechać można nie tylko w góry, nad morze, czy do państw sąsiednich, ale też można zwiedzić basen Morza Śródziemnego, czy jakąkolwiek inną wyspę na świecie. To dla dzieciaków wielka frajda, wytknąć nos nie tylko poza swoje miasto, ale też państwo, a nawet kontynent. Tylko czekać, aż będą organizowane kolonie na księżyc.

Kolonie w Rzymie

Kolonie w Rzymie to cudowna okazja dla dzieciaków, którzy chcą zwiedzić kawałek świata. Rzym to wspaniałe miejsce, szczególnie dla Polaków. Dlatego rodzice często wysyłają tam swoje dzieci. Choć… dla opiekuńczego rodzica wysłać dziecko na wakacje do Rzymu to spore wyzwanie. Trzeba otrzepać się z tej uciążliwej potrzeby kontroli nad dzieckiem i dać mu błogosławieństwo na niezależność.

Kolonie do Rzymu najczęściej organizują firmy turystyczne. Szkoły zwykle nie stać na takie wakacje w odległym państwie. Państwowe placówki najczęściej organizują wypady za miedzę, czyli na przykład w góry czy na Mazury.

Kolonie do Rzymu to szansa na zetknięcie się z zupełnie inną kulturą, mentalnością. Dla dziecka oznacza to przede wszystkim poszerzenie horyzontów myślowych. No i zetknięcie się z zabytkami. Rzym to studnia atrakcji dla kogoś, kto jest wrażliwy na sztukę i architekturę. Organizatorzy kolonii nie są obojętni na kulturalną stronę Italii.

Czy warto wysłać dziecko na kolonie?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym pytaniem ? czy warto puścić dziecko na kolonie? Hm, oczywiście że warto! I to nawet do Rzymu, Paryża czy Kairu. Przede wszystkim warto wiedzieć, że kolonie to wyzwanie zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Szczególnie dla przewrażliwionego i nadopiekuńczego rodzica. Chuchane i dmuchane dzieci to w dzisiejszych czasach standard. Tymczasem kolonie są okazją do zafundowania maluchom swobody i rzucenia ich na głęboką wodę samodzielności.

Kolonie to okazja do rozwoju osobistego dziecka i rozwoju rodzica. Rodzic przygotowuje się do przerwania pępowiny z dzieckiem, natomiast maluch może poszerzyć swoje horyzonty, zapoznając się z całkiem inną kulturą i mentalnością.

Szczególnie rozwijające są kolonie w dalekich krajach, choć również i podróże po Polsce rozwijają. Dziecko mieszkające nad morzem na pewno wiele skorzysta z pobytu w górach. Dlatego planując kolonie dla dziecka rodzic musi wziąć też pod uwagę miejsce pobytu oraz to, czy wyjazd będzie miał również walory edukacyjne. Nie należy też zapominać o zaletach kontaktu z obcokrajowcami. Na zagranicznych koloniach dziecko ma również możliwość szlifowania języka.

Kolonie w Sopocie

Wiele kolonii organizowanych jest nad morzem. Trudno się temu dziwić, bo nadmorskie kurorty mają w sobie wiele uroku. Sopot to miasteczko wybitnie urokliwe. Jest tu morze, plaża, są organizowane imprezy artystyczne i jest… najatrakcyjniejsze w Polsce molo. Sopockie molo kusi niejednego turystę, więc nic dziwnego, że pielgrzymuje w te strony wiele kolonii.

Kolonie w Sopocie są polecane szczególnie dla maluchów, które nigdy nie były nad morzem. Zmiana klimatu dobrze też zrobi tym, którzy zmagają się z chorobami układu oddechowego.

Kolonie w Sopocie są dobrym pomysłem, ponieważ dzieci mogą zetknąć się tutaj z kulturą. Daleko w lesie jest amfiteatr, dobrze znany większości Polakom ze szklanego ekranu. Amfiteatr można zwiedzać w każdym momencie, szczególnie mile widziane są dzieci. Cóż to za frajda odwiedzić miejsce, które widziało się dotąd tylko w telewizji. Dla dzieci to niebywała atrakcja.

Kolonie dietetyczne

Mnóstwo dzieci ma problemy z nadwagą. Jest to w dużej mierze wina dorosłych, którzy przekarmiają dzieciaki. Dorośli myślą, że zdrowe dziecko to dziecko dobrze nakarmione. A jednak co za dużo, to nie zdrowo. Dlatego organizowane są kolonie odchudzające dla dzieci z nadwagą. Jest to typ kolonii zdrowotnych.

Kolonie dietetyczne mają w swojej ofercie specjalny program żywieniowy. Dzieci dostają posiłki pięć razy dziennie, czyli śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Częstość posiłków jest szalenie ważna, ponieważ dzięki temu poprawia się metabolizm dziecka, no i organizm szybciej spala tłuszcz. Szczególnie ważne jest obfite śniadanie, podkręcające przemianę materii na cały dzień.

Kolonie dietetyczne to również ruch. Nie należy o tym zapominać, ponieważ bez wysiłku fizycznego całe odchudzanie nie ma sensu. Szczególnie ważny jest ruch na świeżym powietrzu, a o to w czasie wakacji nie trudno.

Czym różnią się kolonie od obozów młodzieżowych?

Kolonie i obozy młodzieżowe to trochę inne bajki. Choć łączy je to, że wyjazdy te mają charakter zorganizowany. No i to, że uczestniczą w tych wypadach młode osoby. Kolonie i obozy organizowane są też najczęściej w porze letniej. Lato to przecież świetna okazja do wypoczynku. No i dzieciaki mają wtedy wolne, co jest chyba istotne.

Czym zatem różnią się kolonie od obozów młodzieżowych? Otóż przede wszystkim obozy stanowią o wiele większe wyzwanie niż kolonie. Chodzi o to, że na obozach młodzieżowych wymagana jest dużo większa samodzielność i warunki są trudniejsze niż na koloniach. Na obozach zwykle śpi się pod gołym niebem, czyli w namiotach lub w szałasach. Dzieci czasem same budują taki szałas by zwiększyć stopień trudności.. Dzieciaki same też przygotowują jedzenie. Obozy mają swoją filozofię, szczytną ideę edukacyjną. Dzieciaki mają dowiedzieć się wiele o sobie i o swoich możliwościach.

Tymczasem kolonie, aż tak wielkich ambicji rozwojowych nie mają. Wiele rzeczy jest podanych pod nos, nie trzeba na przykład zdobywać pożywienia, bo od posiłków są stołówki. Kolonijny nocleg jest natomiast organizowany w domu turystycznym lub hotelu, czyli warunki na koloniach są zdecydowanie bardziej komfortowe.

Organizacja kolonii to nie bułka z masłem

Czy łatwo jest zorganizować kolonię? Oczywiście, że nie… Choć jest to na pewno fajny pomysł i wielu nauczycielom chodzi on po głowie. Wiele osób chciałoby zorganizować kolonię. A jednak trzeba spełnić wiele warunków. Jednym z warunków jest odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna. Do prowadzenia kolonii jest bowiem potrzebna wiedza, która pozwala zaopiekować się dziećmi we właściwy sposób. Koloniom przyświecają też ambitne idee. Takie wyjazdy mają na przykład nauczyć dzieci samodzielności.

Aby zorganizować kolonię, trzeba także uzyskać zaświadczenie o zgłoszeniu wypoczynku. Należy też zapewnić dzieciom bezpieczne i higieniczne warunki podczas kolonii. Istotna jest też właściwa opieka medyczna. Osoba organizująca wypoczynek musi udowodnić, że będzie potrafiła zaopiekować się dzieckiem.

Jak widać, zorganizować kolonię nie jest łatwo. Trzeba wykazać się kwalifikacjami i zdobyć trochę papierków. Jest to dobre, ponieważ kolonie wymagają odpowiedzialnego podejścia i muszą być one przemyślane.

Kolonie za granicą

Aby zorganizować kolonie zagraniczne, trzeba spełnić odpowiednie warunki. Nie jest to taka bułka z masłem. Przede wszystkim trzeba zgłosić zorganizowaną formę wypoczynku kuratorowi oświaty, Należy podać czas trwania kolonii, liczbę uczestników, określić też rodzaj zakwaterowania.

Jeśli kolonia jest organizowana za granicą, wymagane jest, aby co najmniej jedna osoba dorosła znała język tego kraju, do którego kolonia wybiera się w stopniu komunikatywnym. Kierownik kolonii musi również spełnić szereg innych warunków, a opiekunowie powinni mieć przygotowanie dydaktyczno ? wychowawcze.

Kolonie poza krajem są wyzwaniem, być może nawet większym niż wypoczynek w kraju. Dlatego nie może tego organizować byle kto. Dzieci jadą poza granicę nie tylko w celu rekreacyjnym, ale też uczą się samodzielności. To być może pierwszy ich pobyt poza granicami kraju. Kolonia taka ma także na celu naukę języka obcego, choć nie na każdej kolonii jest to cel przewodni.

Kolonie zimą

Kolonie głównie kojarzą się z latem. Lato, słońce, plaża, mewy i bezgraniczna swoboda. Oto cała filozofia letnich kolonii. Lecz… przecież takie wypady ich zorganizowanie, nie tylko mają miejsce w lipcu czy sierpniu. Również zimą jest fajnie jechać na zimowy wypoczynek.

O ile latem jeździmy głównie nad morze, zima może być wspaniałą okazją do wypadu na przykład do zakopiańskiego Kościeliska. Góry zimą wyglądają szczególnie malowniczo.

Zimowe kolonie są wielką frajdą dla dzieci, zarówno tych najmłodszych, jak i nastolatków. Szczególnie jeśli dzieciak mieszka nad morzem, wówczas wypoczynek w górach będzie świetnym pomysłem.

Kolonie można zorganizować też w Krakowie. Nie jest to miejscowość typowo górska, ale jest tu wiele atrakcji. Dzieci mogą zwiedzić pierwszą stolicę Polski. Jest tu także Wawel i Sukiennice, jest wiele kawiarenek i innych atrakcji. Kraków to także miejsce o niesłychanym uroku. Na krakowskim rynku można też spotkać wiele znanych osób, aktorów, pisarzy czy innych artystów. Kraków to bowiem miejsce przesiąknięte artystyczną atmosferą, dlatego świetnie nadaje się na kolonie.

Kolonie i piosenka

Kolonie nieodłącznie kojarzą się z piosenką. Kolonie to muzyka. Do dzisiaj pamiętamy wiele piosenek z czasów, kiedy jeździliśmy na tego typu wypoczynek, z czasów młodości.

Na koloniach wymyśla się piosenki na różne okazje. To przecież czas zabawy, swobody i radości. Niejeden z nas przechodząc ulicami miasta lub spacerując nadmorską promenadą, słyszał śpiew dzieciaków maszerujących radośnie.

Śpiew jest dzieciom potrzebny, szczególnie małym dzieciom. Wychowawcy o tym wiedzą i uczą maluchów nowych piosenek. Dzieci dzięki temu uczą się nowych słów, ćwiczą pamięć, no i świetnie się bawią. Ucząc się na koloniach piosenek, dzieci rozszerzają też muzykalność.

Z kolei dla nastolatków kolonijny śpiew ma romantyczne zabarwienie. To właśnie na koloniach dzieci często przeżywają swoje pierwsze miłości. Śpiewom często towarzyszy akompaniament w postaci gitary. Potem całe życie pamiętamy te śpiewy przy ognisku, kojarząc je z młodością, nucąc ?ogniska już dogasa blask…?

Kolonie 2019

Kolonie na Mazurach to świetny pomysł na kolonie 2019 roku. Jest to bowiem region sprzyjający relaksowi. No i przede wszystkim bardzo zdrowy. Dzieciom z pewnością przyda się odrobina zdrowego powietrza.

Mazury to przede wszystkim lasy, ocean lasów. No a lasy to tlen. Tlen z kolei jest bardzo potrzebny, aby dziecko czuło się dobrze i było zdrowe. Dlatego kolonie w tucholskich lasach są świetnym pomysłem.

Oczywiście, wszędzie są lasy ? ktoś mógłby powiedzieć. Ale na Mazurach tych lasów jest zdecydowanie więcej. Gdy znajdziesz się w tym miejscu, czujesz dopiero różnice między zaduchem miast. Ten kontrast jest wręcz szokujący. Warto tu pobyć chociaż jeden dzień.

Na Mazurach są specjalne domy turystyczne, w których można zorganizować kolonijny nocleg. Można organizować wyprawy do lasu, można podziwiać ciekawą architekturę drewnianych domków, chatek. To również świetne miejsce na zorganizowanie obozu młodzieżowego.

Wakacje w chmurach

Na wakacje można pojechać samochodem. Można też porwać się na podróż autokarem lub pociągiem. Ale… można też pojechać na wakacje podniebną drogą, czyli samolotem. Ok, pewnie powiesz, że cię na to nie stać. Zgoda, podniebne podróże nie należą do tanich, lecz… od czego są promocje? Reklamy trąbią o tanich lotach, więc dlaczego nie miałbyś skorzystać? Wakacyjnych promocji można poszukać w sieci internetowej. Wpisz więc w google hasło typu ? wakacje promocje lub wakacje tanie loty. Jest wiele stron z promocjami. Wejdź na stronę i kliknij w dział promocje. Są tam zwykle promocyjne oferty dotyczące nie tylko lotów, ale też hoteli czy wycieczek. Potem należy wybrać kraj, do którego chcesz lecieć, a następnie miejsce, z którego ma wystartować samolot. Potem wybierasz czas, w którym chcesz wybrać się na wakacje. W miesiącach lipiec, sierpień, zwykle loty są droższe, ok. 250 zł, co i tak jak na podróż np. do Paryża jest niezłą ofertą. Natomiast już we wrześniu można upolować naprawdę niezłą okazję super tanich lotów, np. za… złotówkę! I to do samego Rzymu! Oczywiście zwykle bilet w powrotną stronę jest trochę droższy, ale można tak zorganizować wakacje, aby powrót kosztował na przykład zaledwie 90 zł. Podniebnej drogi!

Tanie wakacje w Paryżu?

Paryż niejednemu się ,,śni niczym błyskająca światłami zagadka, tajemnicza, przygoda… Słyszysz Paryż i myślisz ? luksus, wakacje, romantyzm, neony i… wielki znak zapytania. Szczególnie dla tych, którzy nigdy nie spędzali wakacji w tym uroczym mieście. A ci, którzy zawitali tu nieraz, i tak mają jeszcze wiele pytań w sercu. Podobno Paryżem nigdy nie można się znudzić.

No właśnie, skoro jest tak super, to czemu nie pojechać do Paryża na wakacje? Wiele osób miało takie pomysły, jednak przerażają… ceny. Cóż, przeciętnego Polaka zwykle nie stać, aby często fundować sobie weekend w Paryżu. A jeśli spacerując po wirtualnych przystankach travel, przypadkiem natrafi ten ktoś na ofertę wycieczki czy lotu do Paryża. Zwykle akurat nie ma wolnych środków.

Hm, czy Paryż rzeczywiście jest tak bardzo drogi? Prawdziwi turyści z pewnością odpowiedzą, że… NIE. Jeśli ktoś ma w sobie żyłkę organizacyjną i jest sprytny, z pewnością znajdzie sposób na stosunkowo tanie wakacje w światowej stolicy romantycznych uniesień. W sieci jest przecież tyle ofert tanich lotów, a na forach podróżniczych można dostać link do osób z Polonii paryskiej, które wynajmują pokoje już za… 20 euro, czyli ok. 80 zł!

Zrób wyprzedaż swojej szafy i… jedź na wakacje!

Wakacje kończą się coraz głośniejszymi krokami, a ty… siedzisz zamknięty w czterech ścianach bez nadziei na jakąkolwiek letnią przygodę. Cóż, tak też bywa. Szczególnie osób bezrobotnych los nie pieści. Lecz… uwierz! Są sposoby, aby zarobić na wakacyjny wypad… nawet w ciągu kilku tygodni, Nie mówiąc oczywiście już o tym, że można połączyć wakacyjną przygodę z pracą ? wiele jest bowiem ofert pracy, szczególnie nad morzem.

Tymczasem zebrać trochę gotówki można nie wychodząc z domu. Można to zrobić przez internet. W jaki sposób? Na przykład robiąc wyprzedaż swojej szafy. Jest to opcja szczególnie dla dziewczyn, których szafa ocieka w niepotrzebne szmatki.

Z kolei jeśli ktoś jest molem książkowym i nie jest przywiązany do swojej biblioteczki, może zrobić wyprzedaż książek. Z pewnością znajdzie się wiele tytułów, których poszukują inni. Wystawienie książki na allegro to świetna opcja wakacyjnego zarobku. Na allegro wchodzą ludzie, którzy szukają książek po tańszej cenie, niekoniecznie nowych. Takim osobom zwykle bardzo zależy na książce.

Jak wakacje to w… Zakopanem!

Wakacje na Podhalu ? taka myśl świta w głowie niejednego wędrowca. Podhale to bowiem szczególnie urokliwy region w Polsce. Podhale przywodzi na myśl kulturę zakopiańską. Kultura zakopiańska łączy styl secesyjny z ludowością i z całą pewnością ma w sobie coś urzekającego.

Warto więc postawić na wakacje na Podhalu. Chociażby ze względu na stronę wizualną. Piękne podhalańskie stroje można podziwiać w niejednej kawiarence. Szczególnym miejscem, bogatym w tego typu regionalne atrakcje jest Zakopane. Jest tu wiele knajpek, w których czuje się klimat Podhala, a pobyt tutaj jest prawdziwą przyjemnością.

W zakopiańskich knajpkach nie tylko gra ludowa muzyka, ale też górale proszą turystki do tańca a gospodarze rozmawiają między sobą w gwarze góralskiej.

Wakacje zakopiańskie są szczególnie atrakcyjne zimą. Są tu bowiem kolejki górskie i wyciągi narciarskie. Można też spacerować po górach, lecz należy to robić z rozsądkiem, nigdy nie wyruszać w pojedynkę, a jeśli już zdecydujemy się na samotny wypad w góry, należy zabrać ze sobą telefon komórkowy.

Sopockie kawiarenki ? wakacje inne niż wszystkie

Wakacje w Sopocie to super pomysł i piękna przygoda. Wiele osób rozważając letni wypoczynek wybiera właśnie opcje Sopot. Choć są tacy, którzy pukają się w głowę mówiąc ? Sopot to najdroższy kurort w Polsce, skłonny oskubać zwykłego turystę z najgłębiej skrywanych drobniaków! Mimo wszystko opłaca się jechać do tego miasta, bo…

To jasne, jest tu najurokliwsze molo w Polsce. Molo, które zaprasza w swoje nadmorskie progi turystów spragnionych niecodziennych atrakcji. To niemała atrakcja, rozsiąść się w kawiarence na sopockim molo i delektować się aromatem pysznej kawy. ?Na sopockim molo kawa smakuje o wiele inaczej. To niebywała frajda usiąść w słomianym fotelu kawiarnianym i popijać latte cafe, jednocześnie przyglądając się szumom fal. Byłam i wspominam to jako cudowne wakacje.? – pisze Karolina.

Innym ciekawym sopockim obiektem, który uwodzi niecodziennym wdziękiem jest krzywy dom. Pewnie niejeden turysta odwiedził to miejsce. Krzywy dom mieści się na głównym deptaku sopockim. Pod względem architektonicznym jest to niebywała gratka, bowiem dom mimo tego że jest ?krzywy, jakoś stoi?.

Wakacje nad samym morzem

Wiele osób marzy o wakacjach na samej plaży. Morska plaża potrafi wdać się w niejedną pogawędkę z naszymi marzeniami, poczuciem estetyki i tęsknotami. Jednak jedno jest pewne ? hotel z widokiem na sopockie molo i plażę, potrafi zabić już pierwszą propozycją ceny. 400 zł za noc to cena, cóż… dla niektórych prawie nie z tej ziemi! I to stawka dla jednej osoby. Za rodzinny pobyt z dwojgiem dzieciaków musielibyśmy zapłacić ponad tysiaka za jedną noc! No ale w zamian za to mamy pokój z widokiem na plażę i do tego taras w wakacyjnym pakiecie. Cudownie jest spędzać wakacje w takim hotelu typu sopocka Bryza. Cudownie jest delektować się maślanymi bułeczkami, popijać pomarańczowy soczek i rzucać spojrzenia na morski horyzont, marząc o dalekich podróżach statkiem. Warto czasem szarpnąć się na luksusowy pobyt w hotelu i zasmakować komfortu.

Zarób na wakacje pisząc seo teksty!

Niejedna młoda osoba chciałaby pojechać na super wakacje. Jednak często na przeszkodzie do wymarzonego urlopu stoi brak pieniędzy, Szczególnie studentom mocno doskwiera brak gotówki. A jednak… jest pewien sposób, aby zarobić na wymarzone wakacje. I to nawet nie wychodząc z domu. Wystarczy tylko odpalić laptop i… poszukać zleceń freelancerskich w sieci. Freelancer to specjalista w swoim zawodzie pracujący na własną rękę. Może to być na przykład seo copywriter.

Zarabiając na wakacje jako seo copywriter można naprawdę sporo zarobić. Wszystko też zależy jakiego rodzaju teksty chcesz wykonywać. Najmniej płatne są zwykłe teksty preclowe. Zarobić można tutaj około 3 zł za godzinę. A jednak… niektórzy płacą znacznie więcej. Jeśli ma być to tekst pozycjonujący o charakterze perswazyjnym, można zarobić nawet… 300 zł za 1000 znaków, albo i więcej. Agencje reklamowe często właśnie tyle płacą. Aby zarobić na wakacje, nie trzeba być jednak specem od reklamy. Zwykły student czy uczeń też mogą dorobić, pisząc za mniejsze pieniądze mniej wymagające teksty seo. A jeśli już będziesz miał uzbierane np. 2 tysiące, wówczas wakacje na Krecie stoją przed tobą otworem.

Tanie wakacje w Rzymie

Wakacje w Rzymie ? kto o nich choć raz nie zamarzył? Wielu osobom błąka się po głowie myśl, że może warto skusić się na tego typu urlop. W końcu Włochy to piękny kraj, a Włosi są podobno bardzo przystojni, no i… bardzo odpowiada im słowiańska uroda Polek.

Czy podróż do Włoch jest droga? Na pewno mentalnie Włochy wydają nam się bliżej niż na przykład Francja. Po prostu więcej nas łączy, np. Papież, rodzinność, katolicyzm czy podobna wrażliwość.

I to nie tylko puste frazesy, bo przekłada się to też na realia. Na przykład

dzięki ?watykańskim znajomościom?, wielu Polaków może pozwolić sobie na tańsze wakacje w Rzymie. Jak to możliwe? Wszystko dzięki przedsiębiorczości Jana Pawła II, który specjalnie dla pielgrzymów z Polski założył w Rzymie Dom Pielgrzyma. Dom ten oferuje tanie noclegi, nawet już za 60 zł. To wielka okazja dla przybyszów z Polski, którzy chcieliby zwiedzić Rzym i Watykan oraz nasycić zmysły atmosferą, powietrzem i urokiem Italii. W tym pięknym kraju jest bowiem co zwiedzać. No a Włosi uchodzą za wyjątkowo sympatycznych ludzi. Dlatego wakacje w Rzymie to spaniały pomysł.

Wakacyjna miłość

Wyjeżdżasz na wakacje. Wiatr gna cię nad morze. Topisz się w słońcu i wypoczywasz, wypoczywasz, wypoczywasz… W końcu przychodzi ostatni dzień wakacji, a ty… ciągle sam. A jednak los się odwraca i spotykasz na plaży tę wymarzoną dziewczynę. Rozmowy, spojrzenia w oczy, telepatia, myśli i nagle uświadamiasz sobie, że twoje wakacje chyba skończą się bardzo romantycznie.

Wracasz więc do domu, czekasz na telefon… Tak! Twoja wakacyjna miłość odezwała się do ciebie. Wkrótce smsom nie ma końca. Jak to możliwe, że nie spotkaliśmy się wcześniej? Wiedziałam, że gdzieś istniejesz… Wiedziałem… Romans trwa do wiosny. Czy wakacyjni kochankowie się spotkają? Hm…

Z tą miłością to jest tak, wakacje wakacjami, lecz znajomość trzeba skonfrontować jak najszybciej w realu. Inaczej iskierka miłości może zgasnąć i świeczka wypali się na dobre. Nie warto czekać do kolejnych wakacji, aby znowu się spotkać. W ten sposób możemy tkwić w złudnym wyobrażeniu danej osoby. Może nam się wydawać, że ten chłopak poznany na wakacjach jest księciem z bajki. To tylko nasze wrażenie, w które nie warto brnąć.

Wakacje w Egipcie

1299 ? tyle średnio kosztują siedmiodniowe wakacje w Egipcie. Samolot, luksusowy hotel, plaża ach… Po prostu wakacje w ciepłych krajach. Któż o tym nie marzy? Do tego luksusowy hotel z basenem. W każdej chwili można zejść do holu i zamówić coś do jedzenia, bo bar czynny jest 24 godziny na dobę. Cudownie.

Wakacje w tym słonecznym kraju marzą się chyba każdemu. No bo Zakopane to… jakby za miedzą, a Egipt to dla osoby, która nigdy nie wytknęła nosa z kraju to jakby koniec świata! Niektórzy decydują się na wakacje w Egipcie po to, aby zobaczyć kawałek innego świata i dotknąć trochę innej mentalności. W końcu ten kawałek świata to zupełnie inna kultura i inny sposób patrzenia na rzeczywistość. Egipt to dla Afryki wrota Europy, a dla Europejczyków kraj ten ma posmak Afryki wymieszanej z cywilizacją i… dużą dozą tajemniczej przeszłości. To przecież tutaj tysiące lat temu powstała cywilizacja. Egipt, Rzym, Grecja ? któż nie zna tej historii. Warto spędzić wakacje w Egipcie, chociażby po to, aby zobaczyć piramidy.

Wakacje na półkoloniach

Wakacje na półkoloniach to świetny pomysł dla tych, którzy nie lubią wytykać nosa zbyt daleko. To super frajda dla dzieciaków. Nie trzeba wydawać zbyt dużo kasy. Wystarczy znaleźć odpowiednią ofertę w sieci. Chodzi tu oczywiście o wakacje w mieście.

Wbrew pozorom, taki sposób spędzania wakacji gwarantuje wiele atrakcji. Organizatorzy półkolonii dbają, aby maluchom nie zabrakło rozrywki. Organizują więc różne zabawy, konkursy. Jest na przykład konkurs poetycki. Przy okazji zabawy dzieci mają okazję rozwinąć się kreatywnie. Być może w niejednym maluchu drzemie poeta?

Można też spędzić wakacje śpiewająco. Chodzi o konkurs karaoke, który organizowany jest przez niejedną półkolonię. To wielka frajda śpiewać swoje ulubione przeboje przy akompaniamencie oklasków publiczności.

Wakacje na półkoloniach to również zawody sportowe. Niejeden ośrodek półkolonijny ma boisko, na którym można pograć w tenisa.

Wakacje ? jak nie kupować kota w worku?

Planując wakacje nie należy zapominać o rozsądku. Obecnie aż roi się od oszustów, pragnących zarobić na ludzkiej naiwności. To samo tyczy się również ofert turystycznych Wielu ludzi pakuje pieniądze w biura turystyczne lub inne wycieczki zorganizowane, obozy, kolonie, a potem okazuje się, że to wszystko była jedna wielka ściema.

Co zatem zrobić, aby nasze wakacje nie skończyły się porażką? Cóż, najlepiej po prostu bacznie przyjrzeć się ofercie. Szczególnie jeśli chodzi o oferty z internetu. W sieci każdy czuje się anonimowy, więc jest wiele naciągaczy. Niektórych aż korci, aby zarobić na ludzkiej naiwności.

Dlatego planując wakacje, należy przede wszystkim zweryfikować dane firmy, która ma zorganizować wycieczkę. Nie wpłacajmy w ciemno. Warto zadzwonić na wskazany w ofercie numer. Na stronie wyszukajmy ikonki ?kontakt? i zadzwońmy. Najlepiej, aby był podany numer stacjonarny. To może być znak, że nie mamy do czynienia z firmą krzak i zmarnowane wakacje nam nie grożą. Warto też poszukać informacji o danej firmie w sieci. Chuchanie na zimne to bardzo rozsądna strategia.

Tanie wakacje

Wakacje nie zawsze muszą oznaczać ogrom inwestycji. Myślisz czasem – wakacje i już zaczynasz fantazjować jak to trzeba będzie się wykosztować. No bo samolot, benzyna, nocleg, to wszystko kosztuje…

Cóż, okazuje się, że planując wakacje wcale nie trzeba spodziewać się bankructwa. Wystarczy wszystko starannie przemyśleć, a najlepiej rozpocząć planowanie wypadu już znacznie wcześniej.

Przykładem jest kwestia tanich lotów. Jeśli zaczniesz rozglądać się za tanimi lotami dopiero w lipcu, hm…, możesz się nieźle rozczarować. Owszem, oferta będzie być może ciekawa, można znaleźć promocje, jednak planując urlop już w lutym można znacznie więcej zaoszczędzić. Organizując wakacje z wyprzedzeniem można poszukać lotu już za 90 zł, i to do Madrytu i z powrotem!

Wniosek jest jeden, jeśli pomyślisz o wakacjach kilka miesięcy wcześniej, możesz więcej zyskać. Tani nocleg też zdecydowanie jest łatwiej znaleźć wiosną niż w samym środku gorącego sezonu, kiedy prawie wszystkie miejsca są już zaklepane, a właściciele domków agroturystycznych wykorzystują sytuację i zwiększony popyt, aby jak najwięcej zarobić.

Zarobek i wakacje?

Praca na wakacjach? To brzmi jak oksymoron. Cóż, praca zdecydowanie nie kojarzy się z wakacjami. Lecz… dlaczego by nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? No właśnie, wystarczy udać się do agencji pracy tymczasowej i złożyć swoją propozycję. Należy to zrobić odpowiednio wcześniej, aby móc wybrać odpowiednią ofertę pracy na wakacje dla siebie.

Agencja pracy tymczasowej ma wiele ciekawych ofert dla ludzi, którzy pragną sobie dorobić w czasie wakacji. Szczególnie atrakcyjne są oferty nad morzem i to nie tylko przy roznoszeniu ulotek. No bo smażyć w nadmorskiej smażalni, sprzedawać lody na plaży to każdy potrafi. Tymczasem agencje pracy tymczasowej mają propozycje dostosowane do możliwości i wykształcenia osób aplikujących o posadę. I tak na przykład student kulturoznawstwa albo socjologii kultury może załapać się na pracę przy organizowaniu festiwalu. To nie lada atrakcja spędzić wakacje w Sopocie i jednocześnie robić to co się lubi oraz zarobić jeszcze na tym. Warto więc zgłosić się do agencji pracy tymczasowej przy poszukiwaniu ciekawej oferty pracy na wakacje.

Ruszaj nad morze, baw się i… pracuj! – praca na wakacje

Niejeden student czy uczeń wraz z końcem zajęć i pierwszymi promieniami słońca z chęcią spakowałby walizkę i wyjechał nad morze czy w góry. Lecz…, cóż począć, gdy portfel świeci pustkami? Ochota na wakacyjną przygodę czasem jednak jest bardzo duża.

Hm, a może by tak połączyć przyjemne z pożytecznym i znaleźć pracę na wakacjach?

Super, ale od czego zacząć? Może od włączenia komputera? W sieci internetowej jest przecież wiele ofert wakacyjnego zarobku. Szczególnie dużo jest możliwości nad morzem. Łeba, Sopot, Kołobrzeg, Międzyzdroje, Ustka… wszystkie te kurorty tylko czekają, aby je odwiedzić, spędzić wakacje i przy okazji zarobić. Pieniądze zdają się leżeć na ulicy!

A nocleg? Z tym również nie ma problemu. Wielu pracodawców oferuje pracę z zakwaterowaniem. Można więc połączyć wakacje ze sprzedawaniem pamiątek na promenadzie. Można też sprzedawać lody lub gazety ludziom na plaży. Ludzie jeżdżą na wakacje, aby zasmakować komfortu. Dlatego właśnie potrzebne są osoby od obsługi.

Wakacyjną pracę można też znaleźć w smażalni ryb lub innej nadmorskiej knajpce. Oczywiście można też obrać zupełnie inny kierunek, na przykład Tatry i spędzić wakacje w Zakopanem.

Wakacje w domu

Wakacje w domu ? wielu osobom tego typu wakacje kojarzą się z nudą. No bo wiadomo, dom to dom, zwykła codzienność. Lecz… tak naprawdę wszystko zależy od dobrej organizacji. Jeśli o nią zadbamy oraz zrodzą nam się w głowie pomysły to okaże się, że również w domu można się świetnie bawić w wakacje, nie wyjeżdżając w tym celu na kolonie, obozy młodzieżowe, harcerskie czy wczasy.

Jeśli mieszkasz w bloku, możesz zorganizować zabawę na podwórku. Wystarczy zachęcić do zabawy inne dzieci i razem można na przykład pobawić się w berka czy zorganizować mecz piłki nożnej.

Zawsze też warto rozejrzeć się po mieście, czy nie odbywają się gdzieś koncerty, festiwale, imprezy, wystawy. Może w kinie grają fajny film? Nawet w małych miasteczkach może wiele się bać. No a jeśli jesteś mieszkańcem wsi, wakacje możesz spędzić na łonie natury. Pewnie powiesz, ze co to za atrakcja, skoro nie ma się ciekawszej alternatywy. Ale zawsze można wyruszyć na poszukiwanie nieodkrytych jeszcze zakątków wioski, wymyślić nowe zabawy.

Wakacje z książką

Zwykle w czasie chłodnych dni nie mamy czasu na rozrywkę. Wrzesień, październik czy luty to czas intensywnej pracy. Pracujemy, aby zarobić na wakacje, nie mając czasu na chwilę wypoczynku. A tu jeszcze dzieci, rodzina… Gdzie czas na kulturę czy książki? No właśnie, gdy przychodzi czas urlopu, niektórzy starają się nadrobić zaległości książkowe.

Jaką książkę warto przeczytać? Na pewno fajnym pomysłem na wakacje jest lektura lekka, a jednocześnie dająca do myślenia.

Fajnym pomysłem zatem jest książka Sabiny Berman ?Dziewczyna, która pływała z delfinami?. Bohaterką książki jest dziewczyna chora na autyzm. Karen jest młodą kobietą inną niż wszystkie. Mówią na nią panna zdolna inaczej. Dlaczego? Otóż u Karen zaobserwowano niższy poziom inteligencji, ale jednocześnie niezwykłą inteligencję przestrzenną, genialną pamięć i bardzo dobrą zdolność koncentracji. Karen ma też taki dziwny układ połączeń w mózgu, że nie umie kłamać i nie rozumie metafory. Wszystko to sprawia, że jest wyjątkową dziewczyną.

?Dziewczyna, która pływała z delfinami? to świetna książka na wakacje. Można dzięki niej nauczyć się dostrzegać, że nie tylko typowe zachowania należy akceptować, a każdy człowiek jest coś wart. Czasem nienormalność, coś wymykające się schematom jest bardzo wartościowe.

Kolonie 2019 na Mazurach

Kolonie na Mazurach to prawdziwa frajda dla romantyków. Już Piotr Szczepanik śpiewał o niezwykłych zaletach mazurskich wakacji.

Mazury to przede wszystkim jeziora, ale też i lasy, kormorany i inne charakterystyczne, mazurskie zwierzęta. No i ten szum tataraków… Już same słowa wywołują miłe skojarzenia. Wakacje na Mazurach, jak widać, można spędzić całkiem miło. W ofercie mazurskiej turystyki są również regaty.

Czy kolonie 2019 w tych rejonach są drogie? Nie, to zdecydowanie tańsza opcja wakacji niż np. morze latem. Poza tym na Mazurach można natrafić na wręcz dziewicze zakątki! Krótko mówiąc jest tu zdecydowanie kameralniej.

Oferty można szukać w internecie. Są specjalne zakątki w sieci, gdzie znajdują się tzw. okazje. W promocji można nawet znaleźć wczasy w mazurskiej miejscowości już za 40 zł na dzień z wyżywieniem. Oczywiście takie promocje nie są codziennie, ale warto ich wypatrywać. Po promocji można też zresztą wyjechać w góry, nad morze, a nawet za granicę.

 

Automatycznie zapisany szkic

 

Młodzieżowy obóz ekstremalny ? szkoła życia

Młodzieżowy obóz ekstremalny ? oto prawdziwe wyzwanie dla niejednej młodej osoby. Jeśli masz trzynastu do osiemnastu lat i ochotę na przeżycie super przygody, koniecznie zgłoś się na tego typu wypad. Nauczysz się radzić sobie w różnych sytuacjach. Bo ten, kto taki obóz przetrwa, będzie wygrany również w innych sytuacjach życiowych.

W programie obozu młodzieżowego o charakterze ekstremalnym jest na przykład szkolenie z podstaw alpinistyki i zasad bezpieczeństwa. Jeśli oczywiście obóz odbywa się w górach. Są też zajęcia para – alpinistyczne pod okiem instruktorów, typu loty miotłowe, most tybetański, pionowe zjazdy na linie, słowiańskie rodeo, zdobywanie wieży skrzynkowej, przeprawa nad urwiskiem, skok jarvaho, zjazd tyrolski z wieży do basenu, zorbing, czyli ekstremalne zabawy w kuli, przeprawy terenowe samochodami terenowymi. Są też zajęcia kaskaderskie i skoki z wysokości. Jest walka na kije, nauka jazdy konnej. W programie młodzieżowego obozu ekstremalnego są też ogniska, dyskoteki, zabawy.

Na taki obóz młodzieżowy warto zabrać ze sobą śpiwór i sprzęt biwakowy.

Atrakcje na obozie młodzieżowym

O ile kolonia jest dla grzecznych dzieciaków, o tyle obóz to coś dla maluchów spragnionych większej swobody. No i bardziej samodzielnych. Obóz młodzieżowy jest też okazją do mnóstwa atrakcji. Jakie atrakcje czekają na uczestników takiego wypadu?

Już samo to, że nocuje się w namiocie czy szałasie jest atrakcją. Uczestnicy takiego obozu powinni zabrać ze sobą śpiwór i sprzęt biwakowy. Spanie w śpiworze to także atrakcja.

Na wielu obozach są też fundowane nauki jazdy konnej czy kursy wspinaczkowe. Są też wędrówki plenerowe.

No i coś, o czym chyba każdy kto był na obozie wie, czyli podchody. Podchody polegają na tym, że uczestnicy obozu dzielą się na dwie grupy i jedna grupa zostawia drugiej w lesie ślady. Druga grupa musi znaleźć pierwszą i zabawa kręci się na całego. Na obozie młodzieżowym można też bawić się w zbieranie szyszek i gałęzi. No a wieczorem można zorganizować dyskotekę lub ognisto. Obozy młodzieżowe to fajna sprawa.

Podchody na obozie

Na obozach fajno jest ? o tym wie niejedna osoba, która na obozach bywała. To fajne miejsce dla tych, którzy pragną połączyć zabawę z rozwojem i wyzwaniem. Jedną z zabaw obozowych, które chyba wszyscy znają są podchody. Tym którzy nie wiedzą jeszcze o co chodzi, podpowiadamy zasady gry. No bo obóz młodzieżowy bez podchodów to raczej jakaś pomyłka.

Podchody w skrócie polegają na tym, że młodzież dzieli się na dwie grupy i jedna szuka drugiej. Przy czym druga grupa zostawia pierwszej ślady. Na przykład jedna grupa obozu młodzieżowego oddala się robiąc strzałki. Druga grupa zaczyna wędrówkę jakieś piętnaście minut po pierwszej. Wędrując natrafia na strzałki. Obok jednej strzałki znajduje karteczkę ? 10 metrów. 10 metrów dalej jest kolejna karteczka, na której jest napisane ? wejdź na drzewo i zakukaj 10 razy. Dzięki temu pierwsza grupa wie, gdzie druga znajduje się w danej chwili. W końcu obie grupy spotykają się i to jest prawdziwa frajda. Wieczorem oczywiście w nagrodę pieczenie kiełbasek.

Wieczorne ognisko na obozie

Na obozie można bawić się różnie. Fajne jest to, że obóz młodzieżowy to zabawa połączona z wyzwaniem. Są tu ogniska, dyskoteki, kąpiele w jeziorze, ale też gry, konkursy, wycieczki i zawody. A wszystkiemu przyświeca zasada, że ruch na świeżym powietrzu jest świetnym pomysłem.

Fajną zabawą obozową jest zbieranie gałęzi i szyszek na wieczorne ognisko. No bo co to za frajda mieć kolację podaną na tacy, skoro można samemu zatroszczyć się o zorganizowanie ogniska. Zebrać gałęzie i szyszki nie jest przecież łatwo.

Obozy młodzieżowe często mają w swym programie tego typu zabawę. Zbieranie szyszek czy gałęzi szczególnie bawi najmłodszych, którzy starają się zebrać jak najwięcej. Zabawa ma charakter konkursu. Kto najwięcej zbierze, ten wygrywa. Nagrodą są na przykład słodycze albo zwolnienie ze sprzątania.

Największą jednak nagrodą dla wszystkich jest wieczorne ognisko. No bo cóż to za obóz młodzieżowy bez ogniska. Wieczorne pieczenie kiełbasek to wielka frajda.

Międzynarodowe obozy młodzieżowe

Międzynarodowy obóz młodzieżowy ? to coś dla młodych poliglotów. Wakacje mogą być okazją do szlifowania obcego języka i to właśnie umożliwia między narodami szlifowanie języka na obozie.

Polega to na tym, że w którymś z krajów spotykają się grupy z całkiem innych państw. Na przykład jedna grupa jest z Francji, druga z Hiszpanii, trzecia z Niemiec, a czwarta z Polski. Wszystkie te grupy znają języki obce, ale nie perfekcyjnie. Chodzi o to, aby nauczyć się języka poprzez bezpośredni kontakt.

Na obozie językowym nie brakuje okazji do szlifowania języka. Na przykład zabawa w podchody. Zabawa polega na dobrym dogadaniu się między grupami. Na przykład młodzi Francuzi zostawiają ślady młodym Polakom. Trzeba zrozumieć to, co jest napisane na karteczkach, dogadać się wzajemnie. Grupy mogą być też wymieszane narodowościowo. Grupa szukająca może składać się z Hiszpanów oraz Niemców, a tropić ich mogą Polacy i Czesi. Dosłownie nauka i zabawa na całego.

Śpiewanie piosenek przy ognisku to również świetna okazja do nauki języka.

Obozowe ognisko

Ognisko na obozie młodzieżowym to niesamowicie fajna rzecz. Potem pamięta się takie ogniska przez całe życie. Niektórzy kojarzą obóz właśnie tylko z pieczeniem kiełbasek.

No bo co to za atrakcja zjeść kiełbaskę w barze, skoro można delektować się pyszną kolacją na łonie natury, w dodatku przy akompaniamencie śpiewu ptaków i gitary? Muzyka, śpiew, stukanie dzięcioła, szum drzew, napięcie, oczekiwanie, co będzie dalej? Oto cała filozofia obozowych ognisk.

A najfajniejsze w tym wszystkim są pieczone kiełbaski. Pycha. Do tego ziemniaczki podpiekane na ognisku. Każdy z uczestników obozu młodzieżowego dostaje surową kiełbaskę, kijek i przystawia swoją kolację do ognia. Kiełbaska zupełnie inaczej smakuje na obozie niż w domu.

Atrakcją jest też towarzystwo. Wszyscy chyba dobrze wiemy, że zupełnie inaczej je się w towarzystwie niż samemu. No i sam ogień, zupełnie jak za dawnych, prymitywnych czasów! Jest dzikość, spontaniczność, budzą się zmysły, być może nawet pierwsze miłości… Takie są uroki obozowego ogniska.

Obóz muzyczny

Obóz muzyczny to świetna sprawa dla tych, którzy mają w sobie żyłkę artystyczną. Na obozie takim można też rozwinąć swoją wrażliwość artystyczną. Muzyczny obóz młodzieżowy jest po prostu miejscem, na którym śpiewa się piosenki. Uczestniczy się też w konkursach wokalnych, tańczy i gra na gitarze oraz na innych instrumentach typu tamburyn.

Zabawa jest zwykle przy ognisku. Obozowe ognisko to przecież miejsce o specyficznym nastroju. Można się nawet zakochać w samej atmosferze. Najfajniejszą zabawą jest wspólne wymyślanie piosenek. Jedna osoba, mająca zdolności literackie, wymyśla słowa piosenki. Inna osoba o zdolnościach kompozytorskich wymyśla muzykę. Jeszcze inna zajmuje się aranżacją. W tworzeniu utworu muzycznego mogą brać też udział wszyscy i najczęściej tak jest.

Muzyczny obóz młodzieżowy jest też świetną okazją do karaoke. Karaoke może mieć luźny charakter lub formę konkursu. Nagrodą może być honorowy występ przed publicznością i pudełko czekoladek. Można też zorganizować konkurs własnych piosenek. Każdy z uczestników obozu przedstawia własny utwór.

Obozy harcerskie 2019

Związek Harcerstwa Polskiego to organizacja, która powstała 1 listopada 1918 r. Skupia ona dzieci od 7 lat do 10 czyli z nauczania początkowego tzw zuchy. Od 4 klasy dzieci należą już do harcerstwa.

Jest to organizacja, która skupia wszystkie dzieci i młodzież bez względu na pochodzenie, kolor skóry czy też wyznanie religijne. Głównym jej celem jest wychowanie, patriotyzm i szacunek do ludzi i przedmiotów. W ramach tej organizacji organizowane są spotkania, zloty, zabawy i obozy harcerskie, które przede wszystkim uczą tych wartości.

Na obóz harcerski mogą jechać zuchy do 10 lat oraz harcerze w wieku szkolnym. Obozy harcerskie tak są organizowane, aby średnia wieku była podobna. Od 7 do 10 lat( nauczanie początkowe), 11 ? 13 (szkoła podstawowa), 14 ? 16 (gimnazjum), 17 ? 19 (szkoła średnia).

Oczywiście są to obozy zorganizowane i pod opieką wybitnych fachowców i opiekunów. Obozy harcerskie to nie spanie w hotelach czy domach. To wycieczki, które wymagają i uczą obowiązkowości, cierpliwości, dostosowania do trudnych warunków jak też kształtowanie charakteru. Przede wszystkim śpi się w namiotach i je czasami w trudnych warunkach.

Obozy harcerskie dla dzieci

Dzieci zwłaszcza małe do 10 lat, bardzo lubią spędzać czas wesoło. Jeśli tylko nadarzy się okazja, zapisują się do organizacji zuchów. Jest to wcześniejsze niż harcerstwo. Dzieci mogą wówczas jeździć zamiast na kolonie na obozy harcerskie.

Obóz harcerski różni się od kolonii tym, że dzieci zabierają z sobą plecaki, namioty, potrzebne ciepłe ubrania oraz śpiwory. Na obóz jedzie opiekun, czyli osoba wykwalifikowana, która dba o bezpieczeństwo, nocleg, wyżywienie i rozrywkę. Dzieci oprócz wędrówek i atrakcji, zdobywają wiedzę o danej miejscowości czy regionie.

Wieczorem najbardziej ulubioną atrakcją jest ognisko. Czy można sobie wyobrazić pieczenie kiełbasek, ziemniaczków czy złowionych rybek nad jeziorem? Dzieci takich przygód nigdy nie zapomną. Do tego śpiewanie wspólne piosenek, czy też tańce przy muzyce z magnetofonu. Oczywiście nie ma spania o 19 jak w domu. Kto by tam myślał o spaniu, Przez cały dzień dzieci w grupach przygotowują ognisko( noszą drzewo), przygotowują też program artystyczny. Wszystko po to, by wieczorem posiedzieć, posłuchać i jeść do woli.

 

Obozy harcerskie na Mazurach

Harcerze i harcerki w tym wieku bardzo lubią jeździć na obozy harcerskie. Inne są warunki i to właśnie przyciąga większość osób. Zawsze jest coś zupełnie innego. Nie ma siedzenia przed komputerem, telewizorem. Nie ma mowy też o spaniu w wygodnym łóżku. Jest za to spanie na ziemi albo na dechach pod namiotem. Słychać wtedy kumkanie żab, brzęczenie komarów, stukanie dzięcioła w drzewo, czy też z dala ujadanie psów. Wspaniałą przygodą rzecz jasna jest też pilnowanie czyli warta harcerska w nocy. Przeważnie jest to zmiana co dwie godziny. Zadaniem jest pilnowanie czy nie zbliża się jakiś niepotrzebny gość do obozu. Dzieci zazwyczaj nie mogą się doczekać do pełnienia obowiązku pilnowania, czyli pełnienia warty. Przede wszystkim uczą się przy tym cierpliwości, obowiązku i odpowiedzialności za innych. Dzieci przeważnie też robią sobie psikusy, szczególnie jak kilka obozów jest w pobliżu. Specjalnie zakradają się do pobliskiego obozu, żeby wzbudzić strach u przeciwnika. Takich wrażeń się nie zapomina, a raczej wspomina się je przez następne lata.

Atrakcją jest ognisko. Czy można sobie wyobrazić pieczenie kiełbasek, ziemniaczków czy złowionych rybek nad jeziorem? Dzieci takich przygód nigdy nie zapomną. Do tego śpiewanie wspólne piosenek, czy też tańce przy muzyce z magnetofonu. Oczywiście nie ma spania o 19 jak w domu. Kto by tam myślał o spaniu, Przez cały dzień dzieci w grupach przygotowują ognisko( noszą drzewo), przygotowują też program artystyczny. Wszystko po to, by wieczorem posiedzieć, posłuchać i jeść do woli.

 

Zaradność a obóz harcerski

Chcesz nauczyć się przebywania w warunkach nie domowych? Tylko obóz harcerski może zapewnić ci takie atrakcje. Nie ma siedzenia przy stole i czekania aż mama przyniesie i postawi pod nos jedzenie. Oczywiście nie ma też obrusu czy też obiadu z dwóch dań. O deserze trzeba raczej zapomnieć.

Wyjazd na obóz harcerski to jedyna forma wypoczynku, dzięki której możesz nauczyć się wielu wspaniałych i pożytecznych rzeczy. Przede wszystkim samodzielności, odporności, dostosowania się do warunków trudnych, do pokonywania przeszkód czy też stopnia trudności. To cechy, które każdy obywatel powinien znać i zaznać żeby funkcjonować normalnie. Jeśli ktoś dorosły nie był jeszcze na obozie, to niech natychmiast jedzie pod namiot . W przeciwnym razie będzie mami synkiem i do tego niezaradnym życiowo.

Obóz harcerski czy wypad pod namiot to szkoła życia, która nauczy wielu rzeczy. Przygotuje do życia w warunkach spartańskich. Jedząc posiłek na miseczce w pozycji leżącej na trawie czy na tzw. kuckach, to sama atrakcja. Trzeba uważać, żeby ćma czy mucha nie wpadła ci do jedzenia. Czyż to nie wspaniale?

 

 

Obóz czy kolonia?

Harcerstwo zawsze należało do najwspanialszych rozrywek i pozalekcyjnych zajęć szkolnych. To wspaniała forma wypoczynku letniego. Jadąc na obóz harcerski to zupełnie inaczej niż na kolonię letnią. Jeśli zastanawiasz się co jest lepsze dla swojego dziecka, musisz rozważyć kilka wariantów.

Po pierwsze jeśli twoje dziecko nigdy nie było na obozie czy pod namiotem, a chciałoby jechać na obóz. Wybierz się z rodziną lub z samym dzieckiem pod namiot na chociaż dwa dni i zobacz czy warunki, nie domowe, podobają mu się. Zwróć uwagę na sposób jedzenia, czy wytrzyma jeść na trawie. Czy mycie się w jeziorze, czy rzece nie sprawia mu żadnych kłopotów. Powiedz mu, że właśnie tak się mieszka na obozach harcerskich. Nie ma żadnych sukienek balowych czy wieczorowych. To nie znaczy jednak, że wieczorem można wyjść na jakąś dyskotekę do pobliskiej miejscowości. Jeśli dziecku spodoba się taka wycieczka, możesz z pewnością wysłać go na obóz. Może na razie na kilka dni, przecież obozy są od pięciu do dwóch tygodni. Oczywiście przy nowoczesnej technice (mam na myśli komórki), możesz w każdej chwili go odwiedzić.

Gdzie zorganizować obóz?

Obozy harcerskie to wspaniała forma wypoczynku. W zasadzie pod każdym względem. Uczą przede wszystkim samodzielności, pokonywania przeszkód czy też cierpliwości. Obozy organizowane są przez instytucje oświatowe. Mogą być to szkoły czy też domy kultury. Oczywiście obozy harcerskie muszą być zorganizowane i pod opieką osoby odpowiedzialnej i mającej uprawnienia.

Najczęściej obozy harcerskie lokalizację mają nad jeziorem, lasem czy nad rzeką. Najlepiej jest jechać na taki obóz, gdzie jest blisko do wody i do lasu. Oczywiście też należałoby pamiętać o posiłkach. Jeśli pole namiotowe jest blisko ośrodka wypoczynkowego, wówczas można pomyśleć o wykupieniu obiadów na przykład na godzinę 18.

Wiadomo, że obozy są po to, by wędrować. Nikt przecież nie będzie leciał o 12 tej na obiad. Po całodziennej wędrówce, miło jest zjeść smaczny, cieplutki posiłek. Kolacja w takim przypadku mogłaby być przy ognisku o 21. Pieczone kiełbaski, ziemniaczki czy dyskoteka przy ognisku, to najpiękniejsze atrakcje na obozie harcerskim. Nic tak nie zbliża rówieśników jak wspólne zabawy, gry lub wspólne śpiewanie.

Warta na obozie harcerskim

Obozy można organizować w różnych miejscach. Najczęściej wybiera się je tam, gdzie jest woda, las i bliżej miejscowości. Oczywiście po to, by w każdej chwili pojechać po zaopatrzenie. Mam na myśli tu chleb czy coś na chlebek. Jeśli blisko jest gdzieś atrakcyjna miejscowość, to tym bardziej można się zatrzymać. Na obóz można jechać w góry. Wcale nie znaczy, że tylko zimą góry są piękne. Latem można zobaczyć to, czego nie można było zobaczyć zimą. Oczywiście główną atrakcją jest warta. Zawsze jeśli grupa wychodzi na jakiś czas, na obozie muszą zostać dwie osoby. To one pełnią wartę i są odpowiedzialne za całość obozu. Również w nocy, jak wszyscy idą spać, zawsze muszą dwie osoby stać na warcie. Zmieniają się one co dwie trzy godziny, w zależności od ustaleń kierownika obozu. Najlepiej jest, gdy w pobliżu jest drugi obóz. W ramach przyjaźni można wspólnie organizować ogniska czy wieczorki. Można też w miarę rozsądku i kultury trochę się powygłupiać. Na przykład udawać złodziejaszka. Będą wówczas niezapomniane chwile, które pozostaną na długo w pamięci.

Z paczką na obóz

Na obóz można jechać w różnym wieku. Nigdzie nie pisze, że jest określony wiek. Mogą to być seniorzy ? młodzież powyżej 55 lat.

Obóz można zorganizować samodzielnie. Zbiera się grupa czy jak kto woli paczka znajomych, wybiera się miejsce i jedzie prosto przed siebie. Oczywiście jeśli nie ma się miejsca pobytu, zawsze można iść do sołtysa i spytać o rozłożenie namiotów. Oczywiście jest to ryzykowne, gdyż na rozłożenie kilku namiotów, nie zawsze można uzyskać zezwolenie. Najlepiej wcześniej ustalić i zarezerwować miejsce pobytu.

Tak często robi większość młodzieży. Zapakować namiot, śpiwór, parę ciuchów, garnek i w siną dal. Oczywiście też przydałoby się trochę kasy. Chyba lepszego wypoczynku jak jechać z grupą znajomych nie ma. Wieczorem pozamykać namioty i jechać na dancing. Ws[pomnień dużo, a atrakcji jeszcze więcej. Oczywiście przydałaby się w torbie szykowna sukienka na taką okazję. Czasami jest fajnie powygłupiać się i zmienić sposób bycia. Człowiek potrzebuje od czasu do czasu zmiany.

Taka zmiana jest na stres wręcz idealna. A kto powiedział, że po 50 – ce to nie młodzież.

Obóz wędrowny 2019

Obozy wędrowne to wspaniała forma wypoczynku. Jeśli ktoś lubi piesze wycieczki, musi zaopatrzyć się w bardzo wygodne buty, a nawet ich kilka par. Obozy wędrowne, mają to do siebie, że główną atrakcją jest chodzenie, a przede wszystkim zwiedzanie.

Uczestnicy obozów wędrownych zazwyczaj nie mieszkają w jednym miejscu. Nocują codziennie gdzie indziej. Najczęściej są to schroniska, gospodarstwa agroturystyczne. Również mają ze sobą namioty i śpią niekiedy w nich. Organizowane są przez organizacje szkolne, harcerskie, studenckie, zakłady pracy, lub biura turystyczne.

Jadąc na obóz wędrowny, trzeba mieć plecak, gdyż wyprawa piesza może zająć kilka godzin. Wówczas trzeba mieć przy sobie suchy prowiant i picie. W razie braku prowiantu, zaopatrzyć się można w przydrożnym sklepie.

Uczestnicy obozów wędrownych, mają możliwość zwiedzania więcej miejsc i to tańszym kosztem. Poza tym zaletą też jest mając przy sobie plecak z zawartością, mniejsze ryzyko zaginięcia towaru. Poza tym mając przy sobie plecak, można w każdej chwili zmienić plany.

Plecak na obóz wędrowny

Obóz wędrowny to wspaniała forma wypoczynku. Bardzo ciekawa ze względu na inną lokalizację każdego dnia. Również można więcej zwiedzić i zobaczyć to co się chce. Ma to również i negatywne strony, zresztą jak wszystko. Podstawową wadą jest to, że zawsze ze sobą trzeba dźwigać plecak, który jest niezbędny i czasami ciężki. W ten sposób sposób poruszania jest trochę utrudniony.

[wp_ad_camp_1]

Bez tobołków na pewno jest o wiele szybciej. Każdego dnia trzeba sobie zaplanować nocleg. Myślę, że jest to chyba też atrakcją obozu móc planować codziennie coś innego. Obozy wędrowne można w części zaplanować. Jednak tutaj też za to odpowiedzialna jest aura,. Przy pogodzie i odpowiedniej temperaturze, można zwiedzić bardzo dużo. Jednak jeśli tylko pogoda splata nam figle np deszcz, burza, upał trzeba plany pozmieniać. Ale co to jest dla zdrowych, młodych ludzi.

[wp_ad_camp_1]

Młodzież bardzo lubi wyzwania, nowe plany. Atrakcją obozu wędrownego jest codziennie coś innego i inaczej. Na pewno jest taniej, a zwiedzić można wiele.

Obozy piłkarskie 2019

Coraz częściej organizuje się obozy o różnych zainteresowaniach. Przykładem jest choćby młodzieżowy obóz piłkarski. Obozy takie są dla chłopców, którzy interesują się piłką i mają ku temu predyspozycje. Młodzież oprócz indywidualnych treningów czyli 1 trener i 4 chłopców, ma zajęcia teoretyczne, jak też w zakresie diety i regeneracji. Na obozie piłkarskim młodzież uczy się też języków obcych.

Prowadzone są też różne treningi np. taktyczne. Bardzo przydatne są też spotkania z psychologiem, które mają bardzo duży wpływ na dalszą pracę z piłką. To właśnie psycholog może mieć wpływ na nastawienie piłkarza do gry i wynik meczu.

Obozy piłkarskie są dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat. Nie potrzeba mieć wybitnych zdolności. Wystarczy chęć i zainteresowanie piłką. Poza tym treningi dostosowane są do wieku i masy ciała. Opiekunami i trenerami są wybitni najczęściej znani z boiska piłkarze. Wszyscy uczestnicy obozu, mają zapewnioną opiekę medyczną jak również ubezpieczenie. Obozy organizowane są w wakacje jak też w ferie zimowe.

Obozy językowe 2019

Najwspanialszym wypoczynkiem w wakacje jest obóz językowy. Organizowany jest dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Może to być obóz w naszym kraju lub za granicą. Najczęściej, żeby podszkolić lub utrwalić język na przykład angielski, młodzież wyjeżdża za granicę w tym celu do Anglii.

Obozy organizowane są też np. w Niemczech, Francji, Hiszpanii czy Grecji. Oprócz wspaniałego wypoczynku, młodzież utrwala i szlifuje wymowę w określonym języku. Celem obozów językowych jest nie tylko, utrwalenie wiadomości językowych, ale też poznanie kultury i wiadomości na temat danego kraju.

W ramach obozu, poznać można zwyczaje i obyczaje danego kraju, jak też zabytki. Obozy organizowane są w wakacje, jak również w ferie zimowe. W naszym kraju też można wyjechać na taki obóz do innego miasta. Przebywa się wspólnie z młodzieżą innego kraju np. niemiecką czy angielską. Do nas przyjeżdżają z zagranicy, żeby też podszkolić język polski. Wymiana językowa na takim obozie ma o wiele większą wartość niż wiedza teoretyczna

Obozy 2019 na Mazurach

Wakacje to czas nie tylko żeby wypocząć od nauki. Można też wykorzystać czas na spełnienie swoich marzeń. Na przykład zdobyć tytuł żeglarza jachtowego, albo sternika motorowodnego.

Wszystko to można zdobyć przeżyć wyjeżdzająć na obozy 2019 na Mazurach. Uczestnicy kursu mieszkają w campingach w pokojach 2-3- lub 4 osobowych. Każdy camping posiada łazienkę, prysznic i toaletę. Poza tym jest stołówka, sale klubowe do zajęć oraz port jachtowy. Dla młodzieży jest to wspaniała forma wypoczynku, a jednocześnie zdobycie tytułu żeglarza.

Nie jedna osoba pewnie marzyła o takim kursie. Uczestnicy pływają na nowoczesnych jachtach lub motorówkach. Kadra kursu to wykwalifikowani ludzie mający uprawnienia najwyższej jakości. W ośrodku pracuje również przez całą dobę karetka pogotowia wodnego WOPR.

W ramach kursu, który trwa 14 dni, zapewnione jest wyżywienie, nocleg, opieka medyczna, podręczniki, skrypty, pomoce naukowe i ubezpieczenie. Jeśli tylko chcesz spełnić marzenie, weź udział w obozie żeglarskim.

Obóz młodzieżowy 2019

Zapraszamy na obóz młodzieżowy 2019.
Organizujemy go na Mazurach.

W programie m.in.: budowa mostów linowych, kąpiele pod kontrolą ratownika, gry strategiczne i logiczne, gry i konkursy sportowe, nocne gry terenowe, gry terenowe na orientację, wizyta w parku wodnym, ogniska.

Tu znajduje się nasza szczegółowa oferta.

Kolonie letnie

Kolonie na Mazurach są świetnym pomysłem, ponieważ…

Kolonie na Mazurach ? Przerwanki

Jeśli chcesz zorganizować kolonie na Mazurach dla dzieci, super atrakcją będzie baza obozowa w malowniczej miejscowości Przerwanki. Jest to przepiękna miejscowość, gdzie na skraju miasteczka znajduje się baza obozowa. To właśnie tu znaje się miejsce do organizacji kolonii na około 350 osób. Bardzo blisko ośrodka jest jezioro z przepiękną plażą, gdzie można wypożyczyć kajaki, rowery wodne czy łodzie. Plaża jest pilnowana przez ratowników WOPR, któzy mogą poprowadzićróżne atrakcje. Do ciekawostek należą takie atrakcje jak quady czyli obserwacja szybkich sportowych trzy ? czterokołowych motocykli. Coś na pewno dla chłopców. Również ciekawostką jest zorbing ? czyli zabawa polegająca na staczaniu się z rwącego potoku na plastikowej kuli oraz paintball czyli pokazy gry zespołowej, polegającej na rywalizacji walki z użyciem między innymi broni pneumatycznej. Kolonie na Mazurach Pod Lipą to gwarancja czystego powietrza, pięknych czystych lasów, alei lip oraz nie zapomnianych atrakcji. .

Kolonie na Mazurach ? zielone szkoły

Kolonie na Mazurach ? zielone szkoły to kontynuacja programu szkolnego poprzez różne atrakcje. Można też organizować zimą tzw. Białe szkoły. Dzieci wyjeżdżają ze swoim nauczycielem w np. na Mazury. Rezerwuje się wcześniej wybiera malowniczą miejscowość i koniec załatwiania. Zajęcia w takiej szkole rozwijają koncentrację tak potrzebną dzieciom, koordynację ruchową ważną dla większości oraz szybki refleks i sprawność fizyczną. W takiej szkole nie ma mowy o jakiś klasówkach. Przede wszystkim ruch i sport. Jeżeli przy tym są dodatkowe atrakcje to na pewno będą w ofercie brane pod uwagę. Kolonie na Mazurach zielone czy białe szkoły nauczą też integrować się w grupie. Nauczą też wykorzystywać wiedzę praktyczną z teoretyczną. Organizują wycieczki piesze i autokarowe, które umożliwiają poznanie atrakcji i uwrażliwiają na piękno krajobrazu. Nie może też zabraknąć gier terenowych. Gdzie znaleźć zielone szkoły? Wystarczy wpisać w GOOGLE kolonie na Mazurach ? zielone szkoły i masz pełen asortyment miejscowości.

Kolonie na Mazurach

=Och, kolonie na Mazurach! Stare, dobre czasy. Jakież to fajne wspomnienie przypomnieć sobie jak szalało się kiedyś za młodu. W dawnych czasach jeździliśmy w różne części Polski, między innymi właśnie na Mazury. Jeździliśmy na kolonie. Oczywiście zdarzały się też wypady za granicę, ale w pierwszej kolejności trzeba powiedzieć o tych wypadach najbardziej swojskich., o wypadach w miejsca śpiewu kormoranów. Kolonie na Mazurach miały to do siebie, że właśnie były bardzo swojskie. Wieczorami siadaliśmy przy ognisku i śpiewaliśmy piosenki, były też kiełbaski. A potem były tańce i śpiewy. Z daleka dobiegał szum tataraków… Tak, kolonie na mazurach to świetna sprawa. Były też oczywiście romanse, pierwsze miłości. Mazury to również cudowna atmosfera i do dzisiaj tego typu kolonie mam w sercu. O ile zimą to kolonie w górach, latem tylko nad morzem oraz nad jeziorem. Swoje dzieci też wysyłam na kolonie na Mazurach. Oczywiście nie zmuszam ich do niczego, ciągnie je po prostu w fajne miejsca.

Kolonie letnie na Mazurach

Kolonie to wspaniały sposób, aby zasmakować trochę dorosłości. Rodzicom czasem trudno jest zapanować nad nadopiekuńczością. Trudno jest zrozumieć, że nasze dziecko już za chwilę zacznie wkraczać w dorosłość. Dlatego wiek 8 ? 12 lat to najlepszy czas, aby wysłać dziecko na pierwsze samodzielne wakacje. Oczywiście można to też zrobić znacznie wcześniej. Organizowane są przecież kolonie w różnym wieku. Są kolonie dla dzieci kilkuletnich jak i dla kilkunastolatków.

W jaki sposób kolonie letnie na Mazurach uczą samodzielności? Chociażby psychicznie dzieci przyzwyczajają się do bycia zdanym na siebie. Oczywiście jest też wychowawca czuwający nad wszystkim, ale dziecko i tak nie ma takiego poczucia bezpieczeństwa jak w domu. Musi więc poszukać tego bezpieczeństwa w sobie. Dlatego kolonie to świetna okazja do rozwoju osobistego.

Podczas wypadu kolonijnego można też nauczyć się np. ścielić pościel, samemu myć włosy czy przyszyć guzik.

Kolonie letnie nad jeziorem Mazury

Nie ma jak to zorganizować kolonie letnie na Mazurach. Dlaczego właśnie w tym rejonie? Otóż przede wszystkim zdrowe czyste powietrze, a przecież o to przecież chodzi. W wielu miejscach oferuje się domki piętrowe 9 ? osobowe, z dużym pokojem i tarasem na parterze i dwoma pokojami na piętrze. Oczywiście z łazienkami, WC, kuchnią. Dookoła krajobraz leśny i jezioro z wypożyczalnią sprzętu. Organizatorzy proponują zwykle cztery posiłki dziennie. W ramach turnusu przewidziana jest wycieczka do Mikołajek i Świętej Lipki Poznawanie zwyczajów i umiejętności różnych ras np. elfów, krasnoludów. W programie jest wejście na wieżę ze skrzynek, przejście przez kopalnię Morii. Najbardziej ciekawą atrakcją, która budzi emocje jest przejazd tratwą pod nadzorem instruktora, poznanie Świata Elfów tropienie i wędrowanie wieczorem w lesie. Również organizatorzy proponują władanie mieczem, wieczorne śpiewanie i pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz wiele wiele innych ciekawych atrakcji. Kolonie letnie na Mazurach to również plażowanie i nauka pływania.

Kolonie letnie na Mazurach dla dzieci

Kolonie letnie na Mazurach dla dzieci możesz zamówić w różnych miejscowościach i w różnym wieku. Na przykład w wieku od 7 do 14 lat. Jeśli dzieci wolą mieszkać w domach wczasowych proponowane są w wielu miejscach 9- osobowe piętrowe domki z tarasami łazienkami, kuchnią. Piękne położone w malowniczej scenerii 7-osobowe domki parterowe dwu pokojowe w Mikołajkach to również piękny wypoczynek z różnymi atrakcjami. Jeśli z kolei chcesz zabrać dzieci na kolonie letnie na
Mazurach i zafundować im pobyt w atrakcyjnych kempingach to też jest do dyspozycji 15 domków z wygodami sanitarnymi w Brdzie, Młyniku czy też ośrodek kolonijny Kulka. Wszędzie organizatorzy proponują 4 posiłki dziennie, atrakcyjne zajęcia artystyczne na przykład szukanie nowych talentów jak też wycieczki turystyczne jedno- lub dwudniowe. Możesz również poszukać kolonie letnie na mazurach jako szkoły przetrwania. Dzieci uwielbiają adrenalinę, dlatego wybierając się na kolonię, zwróć uwagę na atrakcję, organizację jak również krajobraz w okolicy.

Kolonie letnie 2019 Mazury

Chcesz zorganizować kolonie letnie 2019 na Mazurach w samym sercu pojezierza mazurskiego i Puszczy Piskiej? Pięknym i atrakcyjnym miejscem jest ośrodek wypoczynkowy Sus w Rybitwach, położony na skarpie nad jeziorem Roś. Jest to wyjątkowo czysty i bezpieczny teren cały ogrodzony liczący 5, 5 ha i otoczony lasami i pięknymi czystymi jeziorami – miejsce idealne na kolonie letnie 2019.

W domkach 4 ? osobowych, znajdują się łazienki, WC. Nie zabraknie też ciepłej wody. Wyżywienie stanowi cztery posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Można również poprosić o specjalną dietę dla chorego dziecka. W ramach kolonii organizatorzy oferują rejs statkiem po jeziorze Roś, atrakcyjną wycieczkę do Kadzidłowa – Park Dzikich Zwierząt. Również w ofercie są wieczorne ogniska z pieczeniem kiełbasek, ziemniaków i śpiewaniem piosenek. Organizatorzy również proponują naukę pływania pod okiem wybitnych ratowników, jak też wypożyczalnię sprzętu wodnego jak rowery wodne, kajaki czy łodzie. Oczywiście pod kontrolą wybitnych fachowców.

Wakacje na Mazurach dla całej rodziny

Jeśli chcesz zaplanować wakacje na Mazurach dla całej rodziny, wystarczy poszukać w internecie atrakcyjne miejsce i zamówić już teraz. Jednym z wielu atrakcyjnych miejsc jest Siedlisko Morena, położone na pagórkowatym wyrzeźbionym miejscu przez naturę. Naokoło terenu wśród dolin umiejscowione są jeziora pokryte naokoło tatarakiem. Przepiękne drzewa, zapach lasów i śpiewających ptaków to jedno z atrakcji przepięknej okolicy. To tu możesz z rodziną czteroosobową lub wieloosobową przyjechać i pooddychać świeżym i czystym powietrzem. Jeśli przyjedziesz samochodem z rodziną, możesz pojechać na wycieczkę do Świętej Lipki, klasztoru Kamedułów w Wigrach, Wiaduktów w Stańczykach albo odwiedzić słynny Wilczy Szaniec. Możesz również skorzystać z rowerów i poodwiedzać wymienione miejsca. Przytulne, pięknie wyposażone pokoje, apartamenty zachęcają do wypoczynku. Na miejscu znajduje się stylowa restauracja, która oferuje smaczne posiłki. Na miejscu można skorzystać z masaży, fryzjera, manicure i pedicure. Również z wypożyczeniem sprzętu jak rowery zwykłe, wodne, kajaki, łódki ? nie ma żadnego problemu. Możesz zatem zamówić i czekać na upragnione wakacje.

 

Wakacje na Mazurach zdrowo cicho i czysto

Niedługo bo za pół roku będą wakacje, warto więc zaplanować urlop w sezonie letnim. Tym bardziej, że jeśli chcesz skorzystać z dobrej oferty, trzeba wybrać i zarezerwować już teraz. Wiadomo, że zimą najchętniej wypoczywa się w górach, natomiast latem na Mazurach. Wakacje na Mazurach jeszcze do tego zdrowo, czysto i cicho ? cóż kto by nie chciał tak spędzić. Jeśli chcesz spędzić urlop latem luksusowo, możesz zamówić miejsca noclegowe w pięknym dworku Kaliszki. Jest to piękny stylowy hotel, gdzie każdy pokój ma inny kolor i styl. Na miejscu restauracja z domowym jedzeniem. Z kolei jeśli chcesz spędzić wakacje na Mazurach i postawić na atrakcje, ciszę i spokój za tanie pieniążki, możesz skorzystać z domków, kwater już od 25 zł za dobę. Nie musi być luksusowo, ważne żeby wypocząć, opalić się, powdychać świeże i czyste powietrze i popływać w czystych mazurskich jeziorach. Atrakcje przecież są te same, okolica również, a czy zawsze musi być luksusowo?

Wakacje na Mazurach ? romantycznie i skromnie.

Chcesz jechać na wakacje z ukochanym mężczyzną? Polecam najbardziej ciche romantyczne miejsce wakacje na Mazurach nad jeziorem Dejgunek w domku letniskowym w Sterławkach Małych. Jest to teren pagórkowaty 9 km od Giżycka. Zarybiony staw dla amatorów wędkarstwa Okolica przepiękna – lasy, jeziora stawy i cisza wokół. Słychać tylko ptaków śpiew i kormorany brodzące w wodach mazurskich zupełnie jak w piosence Szczepanika. Zdrowego powietrza na pewno nie zabraknie. Spędzić część urlopu w takiej ciszy z ukochaną osobą ? cóż więcej trzeba. Możecie sobie wybrać miejsce jakie wam się podoba. Atrakcji na pewno nie zabraknie. Możecie wybrać sobie kwaterę prywatną, apartament lub luksusowy hotel ze spa np. hotel 4 gwiazdkowy z różnymi atrakcjami wodnymi, kosmetycznymi, fryzjerskimi i konsumpcyjnymi. Wakacje na mazurach: romantycznie – skromnie lub romantycznie i bogato ? wybór należy do was. Jest w czym wybierać, noclegi od 20 zł do nawet 350 zł za dobę.

Wakacje 2019 na Mazurach

 

Wakacje na Mazurach to opcja pod znakiem słońca, plaży i? mocy ciepłego powietrza. To właśnie na Północnym Pomorzu jest najcieplej. O ile Sopot kusi swoim wyjątkowym molem, Świnoujście również ma swoje słodkie tajemnice. Miasto już przy powitaniu zaskakuje? nietypowym wejściem do miasta. Owa nietypowa atrakcja czyni wakacje w Świnoujściu oryginalnymi i wyjątkowymi. Aby się dostać do centrum, należy bowiem przejechać się promem. Nadmorski prom gotów jest pomieścić nie tylko ludzi, ale też i samochody.

Z kolei przechodząc przez centrum, możemy natrafić na wiele sklepów i kawiarenek. Ale prawdziwe atrakcje czekają na nas dopiero po nadmorskiej stronie miasta. Przechodząc obok budynków nadmorskich hoteli i wędrując laskiem, wreszcie docieramy do świnoujskiej promenady. Teraz dopiero nasze wakacje nabierają kolorów! Stragany, karuzele, wesołe miasteczka ? wszystkie te atrakcje łaskoczą zmysł turysty i grają na jego wyobraźni najpiękniejsze melodie. Wakacje na Mazurach: oto wakacje życia!

Z promenady łatwo dojść nad samo morze, po drodze mijając nadmorskie kafejki i smażalnie ryb. Cudownie jest zjeść taką rybkę w Świnoujściu. No i zawsze można też zawędrować? do Niemiec, bowiem Świnoujście to przygraniczne miasteczko.

Obóz żeglarski na Mazurach

Jeśli jesteś miłośnikiem obozów, możesz zaplanować sobie z paczką znajomych obóz pod względem zainteresowań. Na przykład możecie pojechać na obóz żeglarski na Mazury. Jest to obóz, który trwa 14 dni dla młodzieży pełnoletniej. W trakcie takiego obozu żeglarskiego, można zdobyć wiedzę na temat żeglowania. Również odwiedzić wszystkie porty na Mazurach oraz można uczestniczyć w szkoleniu żeglarskim. Szkolenie to kończy się egzaminem na patent żeglarza jachtowego. Obozy na Mazurach spełniają niektórym swoje marzenia. Wiele jest osób, którzy marzą o żeglowaniu, a nie mają czasu. Warto więc połączyć przyjemne z pożytecznym czyli obóz na Mazurach połączyć z żeglowaniem. Odpoczywasz, a przy tym zwiedzasz i zdobywasz wiedzę. Jadąc na obóz żeglarski, spełnisz swoje marzenia oraz przeżyjesz niezapomniane chwile. Przeszkolona i doświadczona kadra instruktorska zapewni ci nowoczesne jachty, bezpieczeństwo i wyżywienie. Również zapewni ubezpieczenie wszystkim uczestnikom obozu.

Obóz harcerski na Mazurach

Jeśli ktoś nie był w harcerstwie, to tak jakby nie był w wojsku. Tak to mniej więcej wygląda. Obozy na Mazurach, a w szczególności harcerskie, uczą przede wszystkim pokonywania trudności, orientacji, szybkiej reakcji jak też pokonywania strachu i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Sytuacji trudnych na obozie harcerskim nie brakuje. Jest to super szkoła szczególnie dla nieśmiałych i egoistów. Obozy harcerskie na Mazurach lub gdziekolwiek , mają to do siebie, że śpi się pod namiotami. Nie ma wpływu tu żadna pogoda, gdyż czy to deszcz, czy słońce lub burza, trzeba mieszkać w namiocie. Obóz harcerski na Mazurach ma się z sobą kuchnię polową tzn. gotuje się zupki na gazie z butli turystycznej. Wszyscy mają kolejno dyżury w kuchni, w terenie, jak też mają warty nocne. Oczywiście po dwie osoby w zależności od ilości uczestników obozu. Przygotowywanie posiłków, to największa frajda obozowa. Każdy dzień zakończyć można ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Obozy na Mazurach harcerskie przeważnie organizuje się blisko jezior oraz sklepu. Łatwiejszy wtedy jest dostęp do zaopatrzenia w żywność. Obozy takie są pod okiem specjalistów, którzy zadbają o rozrywkę, bezpieczeństwo i konsumpcję.

Obóz sportowy na Mazurach

Pojezierze Mazurskie to przepiękny teren bogaty w świeże powietrze, w zdrowy klimat oraz czyste jeziora. Jeśli chcesz puścić swoje dziecko na obóz sportowy na Mazurach, jest to strzał w dziesiątkę. Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje obozy sportowe w zakresie dyscyplin sportowych takich jak: siatkówka, piłka nożna, rugby, koszykówka, lekkoatletyka, tenis ziemny, taniec towarzyski, kolarstwo karate, zapasy czy judo. Każdy kto jest zainteresowany daną dyscypliną jedzie na obozy na Mazurach. Wyżywienie 3 posiłki dziennie. Oprócz dyscyplin sportowych są wyjazdy nad jezioro, wycieczki autokarowe turystyczno ? krajoznawcze. Również gry i zabawy zespołowe, ognisko wieczorne oraz pieczenie kiełbasek lub z grilla. Obozy sportowe uczą techniki w danej dyscyplinie, teorii i praktyczne wykorzystanie teorii z praktyką. Obóz sportowy to nie znaczy, że trzeba spać w namiocie. Można spać w hotelu, kempingu, domkach, kwaterach czy pensjonatach. Obóz sportowy ma na celu nauczyć dyscypliny w sporcie, koleżeńskości i sprytu.

Obozy 2019 na Mazurach

Obozy niejedno mają imię. Na pewno jest to pewna forma wypoczynku, która ma charakter zorganizowany. No i dotyczy to osób najmłodszych, czyli dzieci. A jednak nie zawsze jedzie się na kolonie tylko po wypoczynek. Dlatego kolonie można podzielić na dwa rodzaje: wypoczynkowe i zdrowotne.

Obozy na Mazurach mają charakter przede wszystkim rekreacyjny. Oczywiście przyświecają temu pedagogiczne idee, dzieci uczą się przecież samodzielności. Lecz chodzi głównie o to, aby maluch wypoczął od codzienności, aby zanurzył się w rozrywce, nacieszył zabawą. Organizowane są więc wycieczki, konkursy artystyczne i sportowe, gry. Słowem kolonie, lato, słońce, radość, swoboda i zabawa. Dzieci to uwielbiają.

Z kolei kolonie zdrowotne, jak sama nazwa wskazuje, mają też na celu podreperowanie zdrowia. Chodzi też o zmianę klimatu. Na przykład dzieci z chorobami układu oddechowego powinny jechać na nadmorskie kolonie, aby nasycić swój organizm. Jod jest bowiem substancją niezwykle życiodajną i nad morzem jej nie brakuje.

Kolonie 2019 w Tatrach

Jeśli chcesz, aby twoje dziecko zobaczyło z bliska piękne góry, zapisz je na turnus kolonijny w Tatrach. Podziwiać pasma gór można nie tylko zimą, ale również latem. Zbliżają się wakacje małymi kroczkami, warto pomyśleć też o wypoczynku dla swoich pociech. Kolonie w Tatrach obozy wakacyjne czy wyjazdy integracyjne to wspaniała forma wypoczynku. Wystarczy kliknąć w Google kolonie w Tatrach i możesz wybrać sobie formę wypoczynku i atrakcyjne miejsce.

Które z dzieci nie chciałoby mieszkać w pięknym góralskim domu wczasowym. Jeszcze do tego dodajmy widoki z okna na panoramę Tatr oraz pokoje dwu trzy osobowe to już zupełny luksus. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę i telewizor. Przeważnie wszystkie ośrodki wczasowe są ogrodzone i posiadają boiska. Wśród atrakcji są wycieczki zagraniczne do Słowacji oraz piesze wyprawy turystyczne na przykład nad Morskie Oko. Dla dzieci największą jednak atrakcją są zwierzęta, które można spotkać w Tatrach na przykład jeże czy kozice. Wieczorem organizowane są śpiewy przy ognisku. Oczywiście nie można pominąć pieczonych kiełbasek i tańców dyskotekowych.

Kolonie 2019 w górach

Marzysz żeby twoje dziecko pojechało na kolonię w góry? Żaden problem. Szkoła do której uczęszcza twoje dziecko, może zorganizować kolonię w górach. Jest to tym bardziej luksusowe, gdyż dzieci wzajemnie się znają, nie ma więc mowy o tęsknocie za domem. Szkoła organizująca kolonię w górach, może jechać własnym autobusem jak też może mieć swoich opiekunów.

Dla dzieci, które nigdy nie wyjeżdżały samodzielnie kolonie 2019 w górach to wspaniały sposób na wypoczynek. Kolonie w górach to dla dzieci z innego regionu coś zupełnie innego. Piękne chatki góralskie czy ośrodki wczasowe, przyciągają swoim wyglądem do zamieszkania. Jak wspaniale może wyglądać panorama gór z okna. Organizowane są piesze wycieczki szlakami turystycznymi, odwiedzanie miejsc jak Morskie Oko czy słynne górskie wodospady.

Również w programie są wycieczki zagraniczne na Słowację. Do atrakcji należy też duża dawka humoru przez kapele góralskie. Biesiadowanie z nimi, pokaz strojów góralskich oraz nauka tańców góralskich to najbardziej urozmaicone i lubiane atrakcje.

Obóz w Zakopanem

Jeśli zauważysz u swojego dziecka zainteresowanie dyscypliną sportową jak narciarstwo czy snowboard, możesz swoje dziecko wysłać na obóz w Zakopanem. Zakopane czyli słynna stolica polskich gór, organizuje szkoleniowe obozy w Zakopanem.

Mogą przyjechać tu dzieci w różnym wieku nawet od lat 7 lat. Mogą to być również dzieci, które będą stawiać pierwsze kroki na nartach czy snowboardzie. Grupy dzielone są według stopnia umiejętności na przykład dla początkujących czy też zaawansowanych. Dla początkujących jest nauka chodzenia na nartach po płaskich bezpiecznych stokach. Zajęcia prowadzone są pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy na co dzień mają do czynienia ze szkoleniem narciarzy. Obozy w Zakopanem sportowe to nie tylko nauka to również rozrywka.

Dzieci i młodzież bierze udział w wycieczkach zagranicznych na Słowację, w pieszych wycieczkach szlakami turystycznymi. To również zwiedzanie ciekawych atrakcyjnych miejsc. W programie jest również biesiadowanie przy ognisku i dyskoteka.

Obóz 2019 w Tatrach

Poronin to niewielka miejscowość, która położona jest u podnóża Tatr. Jest to wieś gminna w powiecie tatrzańskim województwie małopolskim. Z Poronina do Zakopanego jest 7 km, zatem można sobie zrobić wycieczkę pieszą. Poronin słynie z tańców, prowadzonych przez osoby, które pracują jako choreografowie do programów telewizyjnych jak np. ?X ? Factor?, ?Mam Talent? czy ?You Can Dance?. Dlatego jeśli interesujesz się tańcem nowoczesnym, poproś rodziców aby zapisali cię na obóz taneczny. Obozy w Poroninie mają wspólną pasję mianowicie, zawieranie przyjaźni oraz miłość do tańca. W przyszłości kto wie może i ty wystąpisz w ?You Can Dance?.

Obóz 2019 w Tatrach skupia dzieci w wieku 10 ? 13 oraz młodzież 14 ? 18 lat. Zajęcia odbywają się po 5 godzin dziennie. Może rzeczywiście długo, ale jeśli twoje dziecko lubi tańczyć i chce spełnić marzenie? Daj mu więc szansę się sprawdzić. To na obozie dowiesz się czy twoje dziecko ma predyspozycje do tańca. Oprócz tańca są jeszcze inne atrakcje na przykład zwiedzanie terenu, wycieczka do Słowacji, dyskoteki czy ogniska.

Kolonie 2019 na Mazurach

Jeśli ktoś nie wie jeszcze gdzie w tym roku wysłać dziecko na kolonię to myślę, że trafnym miejscem będą Mazury. Kolonie na Mazurach w Olsztynie, zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem.

Malowniczo położony w środku lasów i jezior Olsztyn, zaprasza do pięknych hoteli na terenie miasta. Pokoje 2 ? 3 – 4- osobowe z łazienkami. Posiłki w hotelach trzy czyli śniadanie, obiad i kolacja. Turnus trwa 14 dni. Codziennie są atrakcyjne zajęcia takie jak plastyczne, muzyczne z animacją.

Organizowane są wycieczki autokarowe do Planetarium, słynnej bajkowej sali, w której można zobaczyć najnowocześniejsze wielopoziomowe konstrukcje dla dzieci do zabawy, zjeżdżalnie, baseny z kulkami,automaty do gry. Kolonie 2019 na Mazurach w Olsztynie proponują też zwiedzanie strusi i ich jaj, kucyków, również innych zwierząt w słynnej Strusiolandii. Dzieci mogą korzystać z basenu w razie niepogody oraz z nauki pływania. Koloniści mają zapewnioną opiekę pedagogiczną, medyczną jak też ubezpieczenie na czas pobytu.

Kolonie 2019 nad morzem

Szukasz ciekawej propozycji na wakacje 2019?
Zapraszamy na kolonie 2019 nad morzem.

Bogaty program nad polskim morzem.

Tu znajdziesz szczegóły naszej oferty.

Kolonie 2019 w Zakopanem

Kolonie 2019 w górach to najbardziej proponowana forma wypoczynku ze względu na poznanie choćby kawałka świata w naszym kraju. To świetna okazja do zawierania nowych znajomości, przyjaźni, wzajemnej tolerancji jak również uczenia samodzielności. Kolonie w Zakopanem czyli zimowej i letniej stolicy Polski, to najpiękniejszy sposób wypoczynku. Nie chodzi wcale o wypoczynek zimowy, ale też letni. Latem można zwiedzić najpiękniejsze zakątki gór. Noclegi? Oczywiście bez problemu i w różnych cenach, nawet od 20 zł.

Do zwiedzania są na przykład parki wodne, wodospady, przepiękne góralskie chatki, w których można zamieszkać zjeść i wspaniale wypocząć. Wędrówki piesze szlakami górskimi, podziwianie krajobrazów i odpoczynek na szczycie góry z obiadem w pięknej góralskiej karczmie to jedno z atrakcji kolonijnej. Koloniści mogą poznać pracę górali nad wyrabianiem słynnych zakopiańskich oscypków. Również można odwiedzić słynną Dolinę z Jaskinią Mroźną. Można też korzystać z kąpieli wodnych w Aquaparku czy też słynnym kąpielisku z pięknym widokiem na Giewont. Jednym słowem Kolonie w Zakopanem to nie tylko odpoczynek zimą, to również wypoczynek letni.

Kolonie 2019 w górach

Bardzo często rodzice wysyłają swoje dzieci nad morze lub w góry. No i słusznie. Dobrze zorganizowane kolonie to połowa sukcesu. Przykładem są na przykład kolonie 2019 w górach. Niewielka miejscowość w górach i wydawać by się mogło, że można spędzać czas tylko zimą. Niestety nie – to piękny region górski, który zaprasza turystów również latem.

Poronin leży u podnóża Tatr graniczący również z Zakopanem. Noclegi mieszczą się w pięknych murowanych budynkach, salach 3 ? 5 osobowych. Każdy pokój posiada łazienkę i WC. Posiłki 3 razy dziennie plus podwieczorek.

Zatem żołądek i nocleg zaspokojony. Co można zobaczyć w Poroninie? Oczywiście góry, rzekę Biały Dunajec, która przepływa przez miejscowość. Kolonie w Poroninie zapewniają wycieczkę zagraniczną na Słowację, wejście do słynnej Jaskimi Bielańskiej. Również w programie kolonii jest pieszy spacer do Morskiego Oka, zwiedzanie Gubałówki (wejście i zejście), jak też wycieczka do Zakopanego. Oczywiście atrakcji takich jak ognisko i pieczenie kiełbasek nie może zabraknąć.

Kolonie 2019 na Podhalu

Podhale jest to region u podnóża Tatr, pomiędzy rzeką Dunajec, Białką, a Zakopanem. Region ten liczy 11 gmin, między innymi Zakopane, Bukowina Tatrzańska czy Nowy Targ. To właśnie ten region najczęściej oblegany jest przez wczasowiczów, turystów i kolonistów. Kolonie 2019 na Podhalu to najpiękniejsze krajobrazy, które można podziwiać zarówno zimą jak też latem.

We wszystkich gminach Podhala można wybrać sobie miejscowości, które polecają ośrodki wczasowe z widokiem na panoramę Tatr. Wszystkie górskie ośrodki wczasowe na terenie Podhala, posiadają pokoje dwu ? czteroosobowe. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę i telewizor. Wszystkie ośrodki są ogrodzone, co jeszcze bardziej przyciąga organizatorów kolonii do korzystania. W większości ośrodków są boiska sportowe do piłki nożnej, siatkowej czy koszykówki. Nie brakuje też placów zabaw. Kolonie na Podhalu w sezonie wakacyjnym to wspaniały wypoczynek zwłaszcza dla dzieci z innych regionów Polski. Wypoczywać przecież można w górach nie tylko zimą, ale też latem. Góry są zawsze te same zmienia się tylko ich biała szata.